Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Vatandaş TOKİ Kuyruğunda!

Vatandaş TOKİ Kuyruğunda!

Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odasının başlatmış olduğu TOKİ projesine rekor başvuru.

Giriş Tarihi: 17 Temmuz 2012 Salı 11:05
Vatandaş TOKİ Kuyruğunda!
Organize sanayi bölgesinde çalışacak işçiler için düşünülen konut projesinin kapsamı genişletilip alt gelir seviyesine sahip insanlarında başvurusuna açılmasıyla talep patlaması yaşandı.

Sabahın erken saatlerinden itibaren kuyrukların oluştuğu Köprübaşındaki ŞUTSO binası önünde yer yer yaya ve araç trafiği durma noktasına geldi.

Konu ile ilgili görüştüğümüz ŞUTSO Basın departmanı sorumlusu İbrahim Halil Acıkaya; "Organize sanayi bölgesinde çalışan işçiler için düşünülen toplu konut projesinin kapsamı genişletildi. Altgelir seviyesindeki halkımız da düşünülerek projenin kapsamı genişletildi. Şuan 1. OSB'de 450 işçi çalışıyor. Bu insanların ve 2. OSB bölgesinde kurulacak fabrikalarda çalışacak işçiler ve aileleri düşünülerek böyle bir adım atıldı. Daha sonra yönetim kurulumuzun kararıyla proje alt gelir seviyesindeki vatandaşlarımıza da açıldı" dedi.

Acıkaya 5 personelle başvuruları kabul ettiklerini söyleyerek, şimdiye kadar başvurunun yaklaşık 6.000' i bulduğunu belirtti. Yer olarak Evren Sanayi ile 1.OSB bölgesine yakın olan Akabe TOKİ bölgesindeki toplu konutlar için yoğun başvuru var. Bölgede çalışan işçi ve altgelir seviyesindeki vatandaşlar için öngörülen TOKİ konutlarının bulunduğu bölgede; sosyal donatı alanları, camisi, okulu sağlık ocağı ile yaşanabilir bir ortam oluşturulmaya çalışılıyor.

ŞUTSO'yla birlikte, Bakkallar ve Bayiler Odasıyla, KAŞİP de TOKİ'den konut talebinde bulunmuş, TOKİ'nin olumlu yaklaşımı üzerine ön kayıt işlemleri başlatılmıştı.

Seyfullah POLAT /  Gap gündemi

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

MÜSLÜMAN’IN VE ÜMMETİN GÜVENLİĞİ (1)

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com