Advert
Advert
Advert

Vatandaş TOKİ Kuyruğunda!

Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odasının başlatmış olduğu TOKİ projesine rekor başvuru.

Vatandaş TOKİ Kuyruğunda!
Vatandaş TOKİ Kuyruğunda!
Organize sanayi bölgesinde çalışacak işçiler için düşünülen konut projesinin kapsamı genişletilip alt gelir seviyesine sahip insanlarında başvurusuna açılmasıyla talep patlaması yaşandı.

Sabahın erken saatlerinden itibaren kuyrukların oluştuğu Köprübaşındaki ŞUTSO binası önünde yer yer yaya ve araç trafiği durma noktasına geldi.

Konu ile ilgili görüştüğümüz ŞUTSO Basın departmanı sorumlusu İbrahim Halil Acıkaya; "Organize sanayi bölgesinde çalışan işçiler için düşünülen toplu konut projesinin kapsamı genişletildi. Altgelir seviyesindeki halkımız da düşünülerek projenin kapsamı genişletildi. Şuan 1. OSB'de 450 işçi çalışıyor. Bu insanların ve 2. OSB bölgesinde kurulacak fabrikalarda çalışacak işçiler ve aileleri düşünülerek böyle bir adım atıldı. Daha sonra yönetim kurulumuzun kararıyla proje alt gelir seviyesindeki vatandaşlarımıza da açıldı" dedi.

Acıkaya 5 personelle başvuruları kabul ettiklerini söyleyerek, şimdiye kadar başvurunun yaklaşık 6.000' i bulduğunu belirtti. Yer olarak Evren Sanayi ile 1.OSB bölgesine yakın olan Akabe TOKİ bölgesindeki toplu konutlar için yoğun başvuru var. Bölgede çalışan işçi ve altgelir seviyesindeki vatandaşlar için öngörülen TOKİ konutlarının bulunduğu bölgede; sosyal donatı alanları, camisi, okulu sağlık ocağı ile yaşanabilir bir ortam oluşturulmaya çalışılıyor.

ŞUTSO'yla birlikte, Bakkallar ve Bayiler Odasıyla, KAŞİP de TOKİ'den konut talebinde bulunmuş, TOKİ'nin olumlu yaklaşımı üzerine ön kayıt işlemleri başlatılmıştı.

Seyfullah POLAT /  Gap gündemi

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye'nin yeni ordusu kuruldu! İmzalar atıldı!
Türkiye'nin yeni ordusu kuruldu! İmzalar atıldı!
Tarım Bakanlığından ucuz et için yeni hamle
Tarım Bakanlığından ucuz et için yeni hamle