Advert
Advert
Advert

Varoş kızlara müjdeyi verdi

Mahallelerinde üniversiteye hazırlık için açılan dershanenin kapanmasından dolayı eğitimlerinin yarıda kalmasından rahatsız olan ve okumak isteyen Bağlarbaşı ve Ahmet Yesevi mahallelerinden gelen 12 kız öğrenciden oluşan öğrenci grubu eğitimlerinin yarıda kalmaması için Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç’i makamında ziyaret ederek kendisinden yardım istedi.

Varoş kızlara müjdeyi verdi
Varoş kızlara müjdeyi verdi

Vali Güvenç, kızların okuma azmini görünce misafirlerini makamına davet ederek kendileriyle bir süre görüştü. Destek isteyen kızları okuma azimlerinden dolayı kutlayan Vali Güvenç,  kendilerine her türlü desteğin verileceğini belirtti ve şunları kaydetti: “buradan bu vesileyle bayram müjdesi veriyorum, mahallelerimizde üniversite kursuna gitmek isteyen çocuklarımızı tespit edeceğiz. Hazırlayacağımız bir bütçe ile bu çocuklarımızı kursa göndereceğiz. Ayrıca ilk ve ortaokul mezunu çocuklarımızın da açık lise ile eğitimlerine devam etmelerini temenni ediyorum.”

Vali Güvenç’i ziyaret eden öğrencilerden Songül Güneş ise kaliteli bir eğitim alıp kaliteli üniversitelerde okumak istediklerini, bunun için Vali Güvenç’in kendilerine destek olacağına inandıklarını ve öyle de olduğunu dile getirerek aldığı bayram müjdesi karşısında mutluluğunu saklayamadı.  Talepleri dinlenen kız öğrenciler Vali Güvenç’e teşekkür ederek makamdan ayrıldılar.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!