Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Vanlılardan HDP'li Belediyelere kar tepkisi

Vanlılardan HDP'li Belediyelere kar tepkisi

Van'da 4 gün boyunca aralıklarla devam eden kar yağışı hayatı durma noktasına getirirken, HDP'li Büyükşehir Belediyesi'nin ana arterler dışında kar temizliği yapmaması halkın tepkisine neden oldu.

Giriş Tarihi: 4 Ocak 2016 Pazartesi 14:04
Vanlılardan HDP'li Belediyelere kar tepkisi

HDP’li Van Büyükşehir Belediyesinin kar kalınlığının yer yer 1 metreyi bulmasına rağmen kriz masası oluşturmayıp sadece il merkezindeki ana arterlerde kar temizliği ve tuzlama çalışması yapmasına halk tepki gösterdi.

Van Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyelerinin halka hizmet adına hiçbir şey yapmadığını aktaran Vanlılar, ‘Bir belediye eğer halkına bu hizmetleri yapmayacaksa ne için var?” diye sordular.

“Belediye ekiplerinin burada kar temizlediğine şahit olmadık”

Karayollarında emekli olduğunu ifade eden Gürbüz Öztürkçü, Merkez İpekyolu İlçesi Selimbey Mahallesi’nde ikamet ettiğini ifade ederek, “Belediyelerin halka hizmet vermeleri gerekir. Sıkıntılı durumdayız yollarımız kapalı. Araçlarımız gidip gelemiyor. Bu yolların bir an önce temizlenmesi gerekir. Belediyeden talebimiz budur. Yarın okullar açılacak ama bu durumda çocuklarımız okula gidip gelemez. Bu yıl belediye ekipleri hiç buralara gelip kar temizliği yapmadı.” dedi.

“Belediye eğer halkına bu hizmetleri yapmayacaksa ne için var”

Kar yağışından dolayı mağdur olduklarını ifade eden Çetin Duran ise “Belediye hangi günler için var diye sormak lazım. Belediyenin işi ne? Amacı ne? Bir belediye eğer halkına bu hizmetleri yapmayacaksa ne için var. Neye hizmet ediyorlar? Bir an önce buraların temizlenmesi gerekiyor. Bu yolların, mahalle aralarının, özellikle de ana arterlerin, sokakların kardan temizlenmeli. Yarın okullar belki açık olacak servisler nasıl gidip gelecek. Bu noktada yetkililere söylemek istediğimiz budur. Bir an önce mesul oldukları işleri yapsınlar. Başka işlerle uğraşmasınlar. Halka hizmet etsinler, halkın sıkıntılarını gidersinler. Kar yağışı hayatı felç etmiş kimse evinden çıkamıyor, işine gidemiyor. Mahalle aralarına doğru düzgün ekmek bile gelemiyor.” diyerek tepkisini dile getirdi.

Uzun süredir Van’da bu kadar kar yağmadığını aktaran Duran, “Bu yıl bayağı kar yağdı. Burada bir çalışma görmedik. Geçen sene de çok aktif bir çalışma yoktu. Ancak kar yağışı azdı. Bu sene belediyeler çok yağan karla imtihan edildiler ama maalesef bu imtihanı veremediler. Maalesef belediyelerin şu anda halka hizmet adına hiçbir şey yaptığı yok.” diye konuştu

Halkın mahalle aralarında kar kürekleri ile yolları temizlemeye çalıştığı görülürken, işlek caddelerde biriken karlar da yayaların yürümesini zorlaştırıyor.

“Kar yağışı ve okulların tatil edilmesi en çok onları sevindirdi”

Kar yağışına en çok sevinen çocuklar ise okulların tatil olmasını da fırsat bilerek doyasıya kartopu oynadı. Yolların temizlenmemesinden dolayı okula gidemediklerini anlatan çocuklar, yollarının temizlenmesini istediler.

Öte yandan Van'da 196 mahalle ve 187 mezra yolu 4 gündür ulaşıma açılamazken, meteoroloji yetkilileri ise don ve çığ olaylarına karşı halkı uyardı. (Murat Dalgın-İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Süleymaniye mahallesi’nin trafik çilesi devam ediyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com