Advert
Advert
Advert

Vanlı hafızlar belgelerini aldı

Kırmızıtaş Kur'an Kursunda mezun olarak hafızlık belgesi almaya hak kazanan 13 öğrenci, Yukarı Nurşin Camii'nde düzenlenmen 'Hafızlık Merasimi' ile hafızlık diplomalarını aldı.

Vanlı hafızlar belgelerini aldı
Vanlı hafızlar belgelerini aldı

Kırmızıtaş Kur’an Kursunda mezun olarak hafızlık belgesi almaya hak kazanan 13 öğrenci, Yukarı Nurşin Camii’nde düzenlenmen ‘Hafızlık Merasimi’ ile diplomalarını aldı.

Programa Van Valisi İbrahim Taşyapan, Edremit ilçe kaymakamı Duran Eryılmaz, İlçe Müftüsü Edremit Müftüsü Seyfullah Aruk, Kur’an kursu hocaları, kurs talebeleri ve halk katıldı.

Edremit Merkez Camii İmam Hatibi Hafız Muhammed Tezcan’ın Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda konuşan Edremit İlçe Müftüsü Edremit Müftüsü Seyfullah Aruk, Hafızların Kur’an’ın hadimleri olduğunu söyledi.

Kurs öğrencilerinin Kur’an-ı Kerim Tilaveti, ilahi ve naat dinletisi sunduğu programda konuşan Müftü Aruk, Hafızlık belgesi alamaya hak kazanan 13 hafızı tebrik etti.

“Hafızlarımızın okudukları Kur’an vesilesiyle Rabbimiz bizlere merhamet ediyor”

Müftü Aruk: “Allah bu yavrularımızı ömürlerinin sonuna kadar Kur’an’ın hadimleri eylesin inşallah. İki yıldır Van’dayım. Hamd olsun sizlere hizmet ediyoruz. Gerek kız öğrencilerimize gerekse de bu yavrularımıza halk tarafından yeterli derecede ilginin alakanın ve yardımın yapıldığına şahit olamadım. Hâlbuki bu yavrularımız, bizim yavrularımız. Onların okudukları, ezberledikleri Kur’an vesilesiyle Rabbimiz bizlere merhamet ediyor. Bunun farkında olalım. Bizler de Hz. İbrahim misali çocuklarımızdan birini Allah yolunda kurban edelim ve hafızlık için yetiştirelim. Bu kötü devirde Kur’an’ın hadimi olsun. Kur’an’a hizmetçi olsun.” dedi.

Program, Van Valisi İbrahim Taşyapan hafızların mezuniyet belgelerini ve hediyelerini vermesi sonrası Müftü Seyfullah Aruk’un yaptığı hatim duası son buldu. (Murat Dalgın-İLKHA)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu