Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Van'ın iki ilçesinde Özel Güvenlik Bölgeleri ilan edildi

Van'ın iki ilçesinde Özel Güvenlik Bölgeleri ilan edildi

Van'ın Çatak ve Başkale ilçelerindeki bazı bölgeler 15 gün süreyle 'Özel Güvenlik Bölgesi' olarak ilan edildi.

Giriş Tarihi: 15 Eylül 2015 Salı 02:13
Van'ın iki ilçesinde Özel Güvenlik Bölgeleri ilan edildi

Van’da çatışmaların en sık yaşandığı Çatak ve Başkale ilçelerindeki bazı bölgeler 15 gün süreyle 'Özel Güvenlik Bölgesi' olarak ilan edildi.

Van Valiliği'nden yapılan açıklamada, "İlimiz Çatak ilçesinin Andiçen Mahallesi'nin kuzey kesimleri ile Büyükağaç Mahallesi'nin batı kesimleri, Başkale ilçesinde ise Tahıl Mahallesi'nin kuzeybatısında bulunan bölgelerde milli güvenlik, kamu düzeni ve kamu esenliğinin sağlanması, suç işlenmesinin önlenmesi ve başkalarının hak ve özgürlüklerinin korunması amacıyla 5442 Sayılı İl İdaresi Kanunu'nun 11'inci maddesi ile 2565 Sayılı Askeri Yasak Bölgeler ve Güvenlik Bölgeleri Kanunu'nun 32/A maddesine istinaden özel güvenlik bölgesi ilan kararı alınmıştır.” denildi.

Açıklamanın devamında, Özel Güvenlik Bölgelerinin, vatandaşların adı geçen bölgelerdeki yasadışı unsurlardan ve bunlara yönelik alınacak tedbirlerden dolayı zarar görmemeleri amacıyla ilan edildiği   ifade edildi.

(İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Evlilik programlarındaki rezalet gündemden düşmüyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com