Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Van'da sabah namazına teşvik etkinliğine yoğun ilgi

Van'da sabah namazına teşvik etkinliğine yoğun ilgi

Van İl Müftüsü Nimetullah Arvas'ın katılımıyla camiler ve din görevlileri haftası münasebetiyle Yukarı Nurşin Camii'nde sabah namazı buluşması gerçekleştirildi.

Giriş Tarihi: 13 Ekim 2015 Salı 16:36
Van'da sabah namazına teşvik etkinliğine yoğun ilgi

Van İl Müftülüğü ‘Camiler ve Din Görevlileri Haftası’ münasebetiyle Yukarı Nurşin Camii’nde sabah namazında “Gençlik Huzurda Buluşuyor” temalı cami buluşması gerçekleştirildi.

İl Müftülüğü’nün sabah namazına teşvik amacıyla ‘Camiler ve Din Görevlileri Haftası’nda farkındalık oluşturacak ve süreklilik kazanacak etkinlikler yapmaya devam ediyor. İl ve İlçe Müftülükleri sabah namazını camilerde kılmak amacıyla yaptıkları etkinlikleri toplumun her kesimine ulaşılmasını planlıyor. Müftülüğün planladığı etkinlikler çerçevesinde Yukarı Nurşin Camii’nde sabah namazında özellikle genç nesillere yönelik ‘Gençlik Huzurda Buluşuyor’ temalı cami buluşmasını gerçekleştirdi.

Etkinlikler hakkında bilgi veren İl Müftüsü Nimetullah Arvas, “Diyanet İşleri Başkanlığımız yalnız bu yıl değil, geçmiş yıllarda da gençlere yönelik ‘Camii Gençlik Buluşması’ ve ‘Rahman’ın Gölgesinde’ temalı ciddi çalışmalar yapmaktadır. Bu kapsamda camilerin yanında gençlerin oturup, sohbet edeceği mekânlar yapılarak gençler camiye teşvik ediliyor. Aynı zamanda ‘Cami Çocuk Buluşması’ ve ‘Camiler Çocuk Açsın’ temalı çalışmalarımızda vardır.” diye konuştu.

İpekyolu İlçe Müftülüğü yaklaşık 500 kişinin katıldığı sabah namazı sonrasında camii cemaatine simit ve çay ikramında bulundu. (Yılmaz Sönmez-İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Emniyeti kaçakçılara geçit vermiyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com