Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Sağlık Van'da park sorunu çözüme kavuşturulmuyor

Van'da park sorunu çözüme kavuşturulmuyor

Van merkezde bulunan Cumhuriyet Caddesinde yer alan ara sokaklara araçların gelişigüzel park etmesiyle iş yapamaz durumuna gelen esnaflar, yetkililerden bir an önce park sorununu çözüme kavuşturulmasını istedi.

Giriş Tarihi: 3 Aralık 2015 Perşembe 11:08
Van'da park sorunu çözüme kavuşturulmuyor

Van merkezde vatandaşlar  araçlarını cadde ve sokaklara gelişigüzel park ederken, esnaf işyerlerine getirdiği  malzemeleri yükleyip satmada zorluk çekiyor.

Son zamanlarda kent merkezinde büyük bir sorun haline gelen park sorunu, hem esnafı hem de yolu kullanan vatandaşlarıı çileden çıkardı. Vatandaşların gelişigüzel araçlarını,   iş yerlerinin önüne park edip ortadan kaybolması esnafı mağdur ediyor. Özellikle Ulu Camii civarında yer alan ve genellikle inşaat malzemesi satan esnaf bu durumdan muzdarip.

Konuyla ilgili konuşan esnaflar, park sorunundan dolayı müşterilerinin iş yerlerine gelmekte sorun yaşadığını belirterek, sorunun çözümü noktasında zabıtaya haber verdiklerini ve zabıtaların da bu sorunla ilgilerinin olmadığını söylemesiyle kendilerini çaresiz bıraktığını ifade ettiler.

“Ana caddenin otoparkı halindeyiz”

Araçların gelişigüzel iş yerlerinin önüne park etmesiyle iş yapamadığını söyleyen Bilal Tasan isimli esnaf, “Dükkanlarımızın önü ana caddenin otoparkı haline gelmiş. Bu sorunu zabıtaya bildirdiğimizde zabıta, emniyete gitmemizi ve park sorununun onlarla bir ilgisinin olmadığını söylüyor. Bu ara sokaklarda yer alan iş yerlerinin tümü inşaat malzemesi satmaktadır. İnşaat malzemesi satmalarından dolayı malzeme taşıma ve  alım  satım işlerini gerçekleştiremiyorlar. Bizden bir ürün alan müşterimiz ikinci bir kez gelmez. Bunun nedeni ise park sorunudur. Müşterimiz ilk defa gelmiştir, alacağı malzemeyi ayırıp, iş yerinin önüne bırakıyoruz. Nakliye arabası park edecek bir yer bulamayınca mecbur yolun ortasında duruyor. Nakliye aracı yolun ortasında durduğu esnada, araçlar arkasında sıraya giriyor ve bu rezaletten sonra o müşterimiz bir daha gelmiyor.” dedi.

Oluşan park sorununu Emniyet İl Müdürlüğü ve Van Büyükşehir Belediyesi’nin ortak çalışmamasından kaynaklandığını kaydeden Tasan,  “Buradaki esnafın tümü aracını otoparka park ederken, vatandaş iş yerlerimizin önünü otoparka çevirmiş. Tabi esnafın da park ettiği zamanlar oluyor ama aracını oradan kaldırtmak sorun olmuyor, vatandaş park edip ortadan kaybolunca sorun başlıyor. Bu konuda Van Büyükşehir Belediyesi’nin ve Emniyet İl Müdürlüğünün bir an önce ekip çalışması yaparak bu soruna bir çözüm bulmaları gerekiyor.” şeklinde konuştuı.

Öte yandan kentin değişik yerlerinde park sorunundan dolayı esnaf ve  vatandaşlar arasında sürekli tartışmaların olduğu ve bu tartışmaların defalarca büyük kavgalara neden olduğu  belirtiliyor. (Yılmaz Sönmez-İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Olan yine Şanlıurfalılara oluyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com