Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Sağlık Van'da İl-Sap toplantısı yapıldı

Van'da İl-Sap toplantısı yapıldı

​Van İl Sağlık Müdürlüğü tarafından İl Sağlık Afet ve Acil Durum Planı (İl-Sap) Toplantısı yapıldı.

Giriş Tarihi: 8 Aralık 2015 Salı 17:00
Van'da İl-Sap toplantısı yapıldı

Van İl Sağlık Müdürlüğü Afet Biriminin hazırlamış olduğu İl Sağlık Afet ve Acil Durum Planı (İl-Sap) toplantısı, İl Sağlık Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleşti.

Toplantıya İl Sağlık Müdürlüğü, Acil ve Afetlerde Sağlık Hizmetlerinden sorumlu Sağlık Müdür Yardımcısı, Acil ve Afetlerde Sağlık Hizmetleri Şube Müdürü, Afet Birimi personelleri, Şube Müdürleri ve Şube temsilcileri, Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği temsilcisi ve bağlı hastaneler ile  Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE) Sağlık Afet Koordinasyon Merkezi (SAKOM)  Afet ve Acil Durum (AFAD)  yöneticileri katıldı.  

İl Sağlık Afet ve Acil Durum Planı (İl-Sap) 112 Acil ve Afetlerde Sağlık Hizmetleri Şube Müdürü Ümit Şanlı başkanlığında yapılan toplantıda, İl Sağlık Afet ve Acil Durum Planının içeriği, nasıl ve kimler tarafından hazırlandığı, yasal dayanağı gibi konularda sunumlar yapıldı.

Toplantıda konuşan, İl Sağlık Müdür Yardımcısı Acil ve Afetlerde Sağlık Hizmetleri Şubesinden sorumlu Dr. Bengü Araz, herhangi bir afet durumunda sağlık hizmetinin önemini anlattı.

İyi bir hazırlık yapılırsa afetten daha az etkileneceklerini dile getiren Araz, üzerlerine düşen sorumluluğun büyük olduğunu vurguladı.

Basına kapalı olarak devam eden toplantı yaklaşık 6 saat sürdü. (Murat Dalgın- İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Mehmet Akif İnan Devlet hastanesinin oto park sorunu çözülüyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com