Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Van'da hükümlüler kamu yararına çalıştırılacak

Van'da hükümlüler kamu yararına çalıştırılacak

Van Valiliği ile Van Cumhuriyet Başsavcılığı arasında, cezaevlerindeki hükümlülerin kamu yararına çalıştırılması için işbirliği sözleşmesi imzalandı.

Giriş Tarihi: 8 Ekim 2015 Perşembe 11:44
Van'da hükümlüler kamu yararına çalıştırılacak

Van Valiliği ile Van Cumhuriyet Başsavcılığı arasında, mahkemelerce haklarında kamuya yararlı bir işte ücretsiz olarak çalıştırılma kararı verilen hükümlülerin, Valilik, il, ilçe müdürlükleri ve kaymakamlıklarda ücretsiz çalıştırılması için işbirliği protokolü imzalandı.

Vali İbrahim Taşyapan ve Van Cumhuriyet Başsavcısı Savaş Düzgün tarafından imzalanan protokol kapsamında; hükümlüler, Denetimli Serbestlik Müdürlüğü tarafından hükümlerinin ve suçlarının niteliğine göre, Valilik veya Valiliğe bağlı birimlere yönlendirilecek. Protokolün temel amaçları ise hükümlülerin, suç işlenmesini engelleyici etkenleri güçlendirmek, sosyalleşmelerini sağlamak, üretken, verimli ve sorumluluk taşıyan yaşam biçimine uyumlu hale getirilmesi olarak açıklandı.

Hükümlülere her hangi bir ücret ödenmeyecek ve sigorta yapılmayacak

Kamuya yararlı bir işte çalışma yaptırımının uygulanmasında saat hesabıyla çalıştırılacak hükümlülere her hangi bir ücret ödenmeyecek ve sigorta yapılmayacak. Hükümlüler, temizlik hizmetleri, bakım onarım hizmetleri, çevre düzenleme hizmetleri ve genel idari hizmetler gibi alanlarda çalıştırılabilecek. Hükümlülerin yükümlülüklerini yerine getirip getirmediği, Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından istenildiği zaman denetlenebilecek.

(İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Arazi sorununu Ankara’ya taşıdılar

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com