Advert
Advert
Advert

Van'da elektrik ve su kesintisi yapılacak

Van'ın büyük bir bölümünde elektrik ve su kesintisinin yapılacağı duyuruldu.

Van'da elektrik ve su kesintisi yapılacak
Van'da elektrik ve su kesintisi yapılacak

Türkiye Elektrik İletim A.Ş (TEİAŞ) hafta sonu Van geneli elektrik kesintisi yaşanacağını duyururken, Van Su ve Kanalizasyon Daire Başkanlığı (VASKİ) ise yarın ilin büyük bir kısmına su verilemeyeceğini duyurdu.

TEİAŞ tarafından yapılan yazılı açıklamada, Engil Başkale ile Tatvan-Engil enerji iletim hatlarında çalışma yapılacağından 19.12.2015 cumartesi ile 20.12.2015 Pazar günleri 06.00 - 16.00 saatleri arasında enerji verilemeyeceği belirtilerek halkın belirtilen tarih ve saatlerde gerekli tedbirleri almaları istendi.

Yarın su yok!

TEİAŞ’ın açıklamasının ardından bir açıklama da Van Su ve Kanalizasyon Daire Başkanlığı (VASKİ)’den geldi. VASKİ yaptığı yazılı açıklamada su deposundan yapılacak çalışmalar nedeniyle Cumartesi günü kentin birçok mahallesine su verilmeyeceği belirtildi. 

VASKİ, Şabaniye Mahallesinde bulunan 1 nolu su deposunda yapılacak elektrik çalışması nedeniyle, Cumartesi günü 5 saatliğine su kesintisi yapılacağını duyurdu.

VASKİ kesintiden etkilenecek mahalleleri de şöyle sıraladı:

Hacıbekir, Yeni Mahalle, İstasyon, Karşıyaka, Seyit Fehim Arvasi, Serhat, Çarşı merkez, Akköprü, Kevenli TOKİ, Bostaniçi TOKİ, Yalımerez, Şabaniye, Şehit Fırat mahalleleri ve Seyrantepe Mahallesinin bir kısmı. (İLKHA)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sıra ASELSAN’da mı?
Sıra ASELSAN’da mı?
Profesör dolandırıcılara 1 milyon lira kaptırdı
Profesör dolandırıcılara 1 milyon lira kaptırdı