Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Sağlık Van'da diyabete dikkat çekmek amacıyla bisiklet turu düzenlendi

Van'da diyabete dikkat çekmek amacıyla bisiklet turu düzenlendi

Dünya Diyabet Günü Van Halk Sağlığın Müdürlüğü tarafından etkinlikleri kapsamında diyabete dikkat çekmek amacıyla YYÜ bisiklet topluluğu öğrencilerinin katılımı ile bisiklet turu düzenledi.

Giriş Tarihi: 16 Kasım 2015 Pazartesi 21:48
Van'da diyabete dikkat çekmek amacıyla bisiklet turu düzenlendi

Van Halk Sağlığın Müdürlüğü, Dünya Diyabet Günü etkinlikleri kapsamında, diyabete dikkat çekmek amacıyla YYÜ bisiklet topluluğu öğrencilerinin katılımı ile bisiklet turu düzenledi.

Yüzüncü Yıl Üniversitesi’nde başlayan Bisiklet turu Merkezde bulunan Kurtuluş parkında sona erdi. Bisiklet turunun ardından kentin farklı noktalarına kurulan stantlarda ise halkın şeker ve tansiyon ölçümü yapılarak, diyabet konusunda bilgilendirmeler yapıldı.

Konuyla ilgili bilgi veren Van Halk Sağlığı Müdürü Dr. Yakup İmren, toplumda Diyabet hastalığına dikkat çekmek ve farkındalık oluşturmak amacıyla bisiklet turunu tertiplediklerini belirterek, Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) bisiklet topluluğundaki öğrencilerin katılımıyla üniversite kampüsünden Kurtuluş parkına kadar bisiklet etkinliği gerçekleştirildiğini ifade etti.

Ayrıca Dabbağoğlu Parkında sağlık tarama aracı bulundurulduğunu aktaran İmren, Kurtuluş Parkında stant açılarak halka yönelik şeker ve tansiyon ölçümü yapıldığını ve halkın diyabet konusunda bilgilendirildiğini ifade etti. (Murat Dalgın-İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com