Advert
Advert
Advert

Van'da deprem

Van'da sabaha karşı ardı ardına 2 deprem ve çok sayıda artçı sarsıntı meydana geldi. Van’da sabah saatlerinde 4,4 ve 3,0 büyüklüğünde iki depremin ardından çok sayıda artçı sarsıntı meydana geldi.

Van'da deprem
Van'da deprem

Van'da saat 04.01 sıralarında merkez üssü  Van'ın Tuşba ilçesine bağlı Çolpan Mahallesi’nde 4,4 ve yaklaşık 7 dakika sonra ise merkez üssü Çakırbey Mahallesi’nde 3,0 büyüklüğünde 2 deprem ve çok sayıda artçı sarsıntı meydana geldi.

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü verilerine göre saat 04.01’de Van'ın Tuşba ilçesine bağlı Çolpan Mahallesi 4, 4 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Bu depremden yaklaşık 7 dakika sonra ise merkez üssü Çakırbey Mahallesi olan 3,0 büyüklüğünde bir deprem daha kaydedildi.

Bu depremlerin ardından merkez üssü çolpan Mahallesi olan çok sayıda arçı sarsıntı meydana geldi.

Saat 04.52'de merkez üssü Çarıbey Mahallesi olan 3,8 yine merkez üssü Çolpan Mahallesi olan 2,0, 1,6 ve 2,1 şiddetinde üç artçı sarsıntı daha kaydedildi.

Ayrıca saat 06.55 sıralarında ise merkez üssü Muradiye ilçesi Ovapınar Mahallesi olan 2,2 şiddetinde bir artçı daha kaydedildi.

Sarsıntılar Van merkezinde ve çevre ilçelerde paniğe yol açarken herhangi bir mal veya can kaybının yaşanmadığı öğrenildi. (Murat Dalgın- İLKHA)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TİKAD Konsey Başkanı Sabancı’dan Büyükşehir’e Ziyaret
TİKAD Konsey Başkanı Sabancı’dan Büyükşehir’e Ziyaret
Vali Erin: Çocuk işçiliği hukuka ve insan haklarına aykırıdır
Vali Erin: Çocuk işçiliği hukuka ve insan haklarına aykırıdır