Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Van'da Camiler ve Din Görevlileri Haftası kutlandı

Van'da Camiler ve Din Görevlileri Haftası kutlandı

Van İl Müftüsü Nimetullah Arvas, Camiler ve Din Görevlileri Haftası münasebetiyle imamlar ve Kur'an kursu öğreticileri ile bir araya geldi.

Giriş Tarihi: 15 Ekim 2015 Perşembe 20:08
Van'da Camiler ve Din Görevlileri Haftası kutlandı

Van İl Müftülüğü, Camiler ve Din Görevlileri Haftası münasebetiyle bir otelin konferans salonunda imamlar ve Kur’an kursu öğreticileri ile bir araya geldi.

Açılış konuşmasını yapan İl Müftüsü Nimetullah Arvas, günün önemini belirttikten sonra personelin Camiler ve Din Görelileri Haftasını ve hicri 1437 yeni yılını tebrik etti.

İslam coğrafyasında Müslümanların yaşadığı sıkıntıları anımsatan bir dua ile sözlerine başlayan Arvas, “Özellikle İslam coğrafyasında ezilen, üzülen, horlanan, işkence gören, göçe zorlanan ve insanlık dışı muameleyle karşı karşıya kalan bütün insanların kurtulmasını Yüce Allah’tan niyaz ederim.” şeklinde temennide bulundu.

Müslümanlar için muharrem ayının önemini anlatan Arvas, “Peygamberler tarihi incelendiği zaman Muharrem ayının bir uyanış bir diriliş ve kurtuluş hareketlerinin yaşandığı olaylarla dolu bir ay olduğu görülecektir. Acı olaylar da yaşanmıştır. Mesela Kerbela hadisesi bütün Müslümanları derinden yaralamıştır. Tarihte bazı kesimler tarafından bu olay istismar edilmiş ve yine Müslümanların aleyhine olacak şekilde bir acitasyona dönüştürülmüştür. İslam tarihinde meydana gelen bütün olaylardan dersler ve ibretler çıkartmak gerekir. Geçmişin muhasebesi geleceğin hazırlığına alt yapı oluşturmalıdır.” diye konuştu.

Daha sonra söz alan Van Abdulhakim Arvasi Eğitim Merkezi Müdürü M. Fudayl Erkoç, “imamlar bulundukları bölgenin sigortasıdır. Müezzinler emin olan insanlardır. Her birimizin insanlara örnek olmaya ihtiyacı vardır. Tarih boyunca insanlar Müslümanları örnek aldıkları için İslamiyeti seçmişlerdir.” ifadelerini kullandı.

Program, yapılan duanın ardından sona erdi.

(İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Arazi sorununu Ankara’ya taşıdılar

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com