Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Van'da bazı bölgeler Özel Güvenlik Bölgesi ilan edildi

Van'da bazı bölgeler Özel Güvenlik Bölgesi ilan edildi

Van'ın Gürpınar ve Erciş ilçelerindeki bazı bölgeler 15 gün süreyle Özel Güvenlik Bölgesi olarak ilan edildi.

Giriş Tarihi: 10 Aralık 2015 Perşembe 17:04
Van'da bazı bölgeler Özel Güvenlik Bölgesi ilan edildi

Van’da çatışmaların yaşandığı Gürpınar ve Erciş ilçelerindeki bazı bölgelerin 15 gün süreyle Özel Güvenlik Bölgesi olarak ilan edildiği bildirildi.

Van Valiliği'nden yapılan açıklamada, “İlimiz ilçelerinden Erciş ve Gürpınar’ın bazı bölgelerinde, milli güvenlik, kamu düzeni ve kamu esenliğinin sağlanması, suç işlenmesinin önlenmesi ve başkalarının hak ve özgürlüklerinin korunması amacıyla 5442 Sayılı İl İdaresi Kanunu’nun 11. maddesi ile 2565 Sayılı Askeri Yasak Bölgeler ve Güvenlik Bölgeleri Kanunu’nun 32/A maddesine istinaden özel güvenlik bölgesi ilan kararı alınmıştır.” denildi.

Açıklamanın devamında ise Özel Güvenlik Bölgesi ilan edilen yerler şu şekilde sıralandı:

“Erciş ilçesi Taşkapı Mahallesi’nin kuzeyi, Kardoğan Mahallesi’nin kuzeyi, Yankıtepe Mahallesi İmamabdal mezrasının kuzey kesimlerinde bulunan bölgeler ile Gürpınar ilçesi Akdoğu Mahallesi’nin güneydoğusu, Yalınca ve Sıcaksu mahallelerinin güneybatısı ile Şırnak ili Beytüşşebap ilçesi mülki sınırlarında bulunan Faraşin Yaylası’nın kuzeyinde kalan Çalyan bölgesi ile Taşlıyazı Mahallesi’nin güneyi, Beşbudak Mahallesi’nin batısı, Dokuzdam mezrasının kuzeyi ile Tako yaylalarının güneydoğusunda bulunan Bükeç Mahallesi’nin batı bölgeleri.”

Açıklamanın sonunda “Vatandaşların adı geçen bölgelerdeki yasadışı unsurlardan ve bunlara yönelik alınacak tedbirlerden zarar görmemeleri için 12 Aralık ile 26 Aralık 2015 tarihleri arasında 15 gün süreyle Özel Güvenlik Bölgesi ilan edilmiştir.” ifadelerine yer verildi.

(İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Urfa'da mühimmat ele geçirildi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com