Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Sağlık Van'da 'akıllı hastane' dönemi başlıyor

Van'da 'akıllı hastane' dönemi başlıyor

Van İl Sağlık Müdürü Dr. Ergün Yanmaz, Van'da yapımı devam eden Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları, Kardiyovasküler Cerrahi Hastanelerinin yakın zamanda faaliyete geçeceğini söyledi.

Giriş Tarihi: 21 Ekim 2015 Çarşamba 18:08
Van'da 'akıllı hastane' dönemi başlıyor

Van İl Sağlık Müdürü Dr. Ergün Yanmaz, Van’da yakın zamanda faaliyete geçecek olan Kadın Doğum Ve Çocuk Hastalıkları, Kardiyovasküler Cerrahi Hastanelerinde incelmemelerde bulundu. İl Sağlık Müdür Yardımcısı Yaşar Beygo, Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Özcan Öktem, Proje Sorumlusu Burçin Tansu Taş, Hastane binasında incelemelere eşlik etti.

İncelemelerin ardından hastanelerle ilgili bilgi veren Dr. Ergün Yanmaz, yakın zamanda ilimiz ve bölgemiz halkına hizmet verecek olan hastane binasının tamamında teknolojik sistemler kullanılarak inşa edildiğini, özelikle olası bir deprem durumunda hastane hizmetlerinin etkilenmeme amacının hedef alınarak tasarlandığını söyledi.

300 yataklı Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları ile 200 yataklı Kardiyovasküler Cerrahi Hastanesinin bir kompleks olarak hizmet sunacağını ifade eden Dr. Yanmaz, yapılan iki hastanenin kapasitesinin olağan dışı bir durumda yüzde 40 artırabilecek büyüklükte olduğunu ve söz konusu hastanelerin bir benzerinin bölgede bulunmadığını ifade etti. (Murat Dalgın-İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com