Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Sağlık Van'da 110 öğrenciye diş taraması yapıldı

Van'da 110 öğrenciye diş taraması yapıldı

Van Halk Sağlığı Müdürlüğü Toplum Sağlığı Merkezleri tarafından Ağız ve Diş Sağlığı Haftası nedeniyle, 110 öğrenciye ağız ve diş sağlığı eğitimi verilerek, diş taraması yapıldı.

Giriş Tarihi: 19 Kasım 2015 Perşembe 13:35
Van'da 110 öğrenciye diş taraması yapıldı

Van Halk Sağlığı Müdürlüğü Toplum Sağlığı Merkezleri tarafından Ağız ve Diş Sağlığı Haftası nedeniyle, 10-15 yaş aralığında bulunan 110 öğrenciye ağız ve diş sağlığı eğitimi verilerek, diş taraması yapıldı.

Van Halk Sağlığı Müdürlüğü Toplum Sağlığı Hizmetleri Şube Müdürlüğü, Edremit Toplum Sağlığı Merkezi ve Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı ile yapılan ortak çalışması sonucunda 10-15 yaş aralığında olan 110 öğrenciye ağız ve diş sağlığı eğitimi verilerek, diş taraması yapıldı.

Burada açıklamalarda bulunan Diş Hekimi Muhammet Zeybek, çocuklara doğru diş fırçalama tekniği, ağız ve diş sağlığının önemi, dişlere zarar veren asitli, şekerli ve sert gıdaların tüketilmemesi konusunda bilgi verdiklerini söyledi.

Zeybek, “Ağız ve diş sağlığını bozan faktörler, kişinin vücut sağlığını da doğrudan etkilemektedir. Diş ve diş eti hastalıkları bireylerde solunum yolu hastalıkları, kalp ve damar hastalıkları, sindirim sistemi hastalıklarını artırmaktadır.” diye konuştu.

Taramada sorun tespit edilen çocuklar, sağlık kuruluşlarına yönlendirilirken taramadan geçen tüm çocuklara diş fırçası ve macunu dağıtıldı.

(İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Şanlıurfalılar sosyal medya üzerinden kampanya başlattılar

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com