Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Van KHB genel sekreteri görevinden istifa etti

Van KHB genel sekreteri görevinden istifa etti

Van Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Op. Dr. Özcan Öktem, görevinden ayrıldı.

Giriş Tarihi: 3 Aralık 2015 Perşembe 18:28
Van KHB genel sekreteri görevinden istifa etti

Van Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Op. Dr. Özcan Öktem yaptığı yazılı açıklama ile görevinden ayrıldığını duyurdu.

Bir yıllık süreyle geldiği Van’da 8 yıldır görev yaptığını anlatan Öktem, “Bu süre zarfında yaptığımız şey kısacası sahip olduğumuz yetkileri en iyi şekilde değerlendirip Van’da sağlığın kalitesini ve çıtasını yükseltmek için elimizden gelen gayreti göstermekti.” dedi.

“Van’ı bölgenin sağlık üssü haline getirdik”

Bunu yaparken gerek sosyokültürel faktörler, gerekse 2 ayrı depremin yaşanmış olması çalışmalarını yavaşlatan faktörler olduğunu belirten Öktem, “Tüm olumsuzluklara rağmen çalışmalarımıza azimle devam ettik ve bu çalışmaların neticesinde Van’ın sağlık kalitesinde ilerleme sağlayarak, Van’ı bölgenin sağlık üssü haline getirdik. Tabi ki bu başarı bana ait değil bakanlığımızın desteği ve ekibimle birlikte Van’ın tüm sağlık çalışanlarına aittir. Hepsine buradan teşekkür ve şükranlarımı sunuyorum.” diye konuştu.

Van’da sağlığın kalitesini yükseltme yolunda elinden gelen gayreti gösterdiğini dile getiren Öktem, gayretin kendilerinden başarının ise Allah’tan olduğunu ifade etti.

“Benim de Van’ın bu güzelliklerine veda etme zamanım gelmiştir”

Van’a veda etme zamanının geldiğini söyleyen Öktem, başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür ve saygılarını sunduğunu belirtti. Öktem, “Ayrıca bu görevi bana tevdi etmiş olan başta Sayın Başbakanımız Ahmet Davutoğlu olmak üzere, Sayın Sağlık Bakanımız Dr. Mehmet Müezzinoğlu, Sayın Valimiz İbrahim Taşyapan ve birlikte çalışmaktan mutluluk duyduğum Kurum Başkanımız Sayın Uzm. Dr. Zafer Çukurova ve ekibine, kendisiyle çalışma fırsatı bulduğum Kurum Başkanımız Sayın Yrd. Doç. Hakkı Yeşilyurt ve ekibine teşekkür ve şükranlarımı sunarım.” şeklinde konuştu.

Öktem son olarak şu ifadeleri kullandı: “Van’a veda ederken beni 8 yıl boyunca bağrına basmış olan değerli Van Halkı’na sağlık, esenlik, huzur ve barış dolu günler diliyor sevgilerimi ve şükranlarımı sunuyorum. Allah’ a emanet olun.”

Öte yandan Van’da bulunduğu süre zarfında Muradiye Devlet Hastanesi ile Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde başhekimlik görevlerinde bulunan ve 11 ay önce Dr. Vural Polat’ın istifa etmesi üzerine Genel Sekreterlik görevini yürüten Dr. Özcan Öktem, dindar kimliğiyle de biliniyordu.

(İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Urfa'da mühimmat ele geçirildi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com