Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem 'Van hak ettiği yerde değil'

'Van hak ettiği yerde değil'

Yüzüncü Yıl Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Bölümü öğrencilerinin düzenlediği bir seminerde konuşan Van TSO Başkanı Necdet Takva, Van'ın hak ettiği yerde olmadığını söyledi.

Giriş Tarihi: 17 Aralık 2015 Perşembe 14:40
'Van hak ettiği yerde değil'

Yüzüncü Yıl Üniversitesi Genç Ekonomistler Topluluğu tarafından düzenlenen seminerde konuşan Van Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Necdet Takva, Van’ın hak ettiği yerde olmadığını söyledi.

Programa Y.Y.Ü. Rektörü Prof. Dr. Peyami Battal, Van KOSGEB Müdürü Bilal Emre Yörük, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Reha Saydan, Van TSO Akademik Danışmanı ve Genç Ekonomistler Topluluğu Koordinatörü Doç. Dr. Menaf Turan, akademisyenler ve yaklaşık 300 öğrenci katıldı.

Programın açılış konuşmasını Y.Y.Ü. İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mithat Melen yaptı. Melen, Genç Ekonomistler Topluluğunun çok önemli bir çalışma yaptıklarını belirtti.

Daha sonra konuşan Necdet Takva, Van’ın ekonomik alamda hak ettiği yerde olmadığını belirterek, “Bize düşen görev sizi hayata hazırlamaktır. Van hak ettiği yerde değil. İstatistiklere göre bu ülkenin en yoksul kentlerinden birinde yaşıyoruz. Bu durumu değiştirmek için çok çalışmalıyız.” dedi.

“10 öğrenciden oluşan bir grubu İran’a götüreceğiz”

Yüzüncü Yıl Üniversitesinin öğrencilerine katkı olması için özellikle İran’a yapacakları bir program da 10 öğrenciyi de davet edeceklerini belirten Takva, “Öğrencilerin iş hayatına atılmadan önce deneyim kazanmaları gerek. Bu açıdan Van TSO olarak 10 öğrenciden oluşan bir grubu İran’a götüreceğiz. Gerek Üniversiteleri gözlemleme gerekse İran pazarını görmeleri açısından önemli bir deneyim kazanacaklardır.” şeklinde konuştu.

Van ekonomisini istatistiklerle desteklenen bir sunumla anlatan Takva, yaklaşık 2 saat öğrencilerle bir arada oldu. Öğrencilerin sorularını yanıtlayan Takva, öğrencilere Van TSO’yu okullarının bir parçası olarak görmelerini, özellikle eğitim hayatlarına katkı için ellerinden gelen desteği vereceklerini söyledi.

(İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Eyyübiye Yenice'de yolu trafiğe kapattılar

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com