Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Van Edremit Belediye eş başkanı görevden alındı

Van Edremit Belediye eş başkanı görevden alındı

Van Edremit Belediye Eş Başkanı Sevil Rojbin Çetin görevden alındı.

Giriş Tarihi: 17 Eylül 2015 Perşembe 18:42
Van Edremit Belediye eş başkanı görevden alındı

Van Edremit Belediye eş başkanı Sevil Rojbin Çetin, İçişler Bakanlığı’nın onayı ile Van Valiliği Mahalle İdareler Müdürlüğü kararıyla görevden uzaklaştırıldı.

Edremit’te, 24 Ağustos günü ‘ Öz yönetim ‘ ilanı basın açıklamasına katılan Edremit Belediye Eş Başkanı Sevil Rojbin Çetin gözaltına alınmış, aynı gün içinde Van 1. Sulh Ceza Hâkimliği tarafından  “ Devletin Birliğini ve Ülke Bütünlüğünü Bozmak “ iddiasıyla tutuklanmıştı.

Eş Başkan Çetin’in tutuklanmasının ardından Van Valiliği Çetin’in görevden alınması için İçişler Bakanlığı Mahalli İdareler Genel Müdürlüğüne yazılan talep yazısına İçişleri bakanlığı onay verdi.

Bakanlığın onayından sonra Van Valiliği Mahalli İdareler Müdürlüğü tarafından belediyeye gönderilen tebligatla Belediye Eş Başkanı Sevil Rojbin Çetin görevden uzaklaştırıldı.

Van  Valiliğinden Edremit belediyesine gönderilen tebligatta,“ İlçemiz Belediye Başkanı Sevil Çetin’in Van 1. Sulh Ceza Hâkimliğinin 24.08.2015 tarih ve 2015/230 sorgu numaralı tutuklama müzakeresi ile tutuklanması üzerine, Anayasanın 127’inci maddesinin dördüncü fıkrası ile 5393 sayılı Belediye Kanunu’nun 47’inci maddesi gereğince İçişler Bakanlığının 25. 08. 2015 tarihli onayı ile görevden uzaklaştırılmıştır. “ denildi. (İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Hilvan'da, Kırsal Mahallelerin Sorunları Masaya Yatırıldı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com