Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Valilikten Sanayi Esnafına Önemli Uyarı

Valilikten Sanayi Esnafına Önemli Uyarı

Şanlıurfa Bilim Sanayi Ve Teknoloji İl Müdürlüğü, Sanayi Sicil Belgesi almış sanayi işletmelerinin 2011 yılına ait faaliyetleri ile ilgili bilgilerin yer aldığı Yıllık İşletme Cetvelleri’nin, 30 Nisan 2012 tarihi mesai bitimine kadar teslim etmeleri uyarısında bulundu.

Giriş Tarihi: 13 Ocak 2012 Cuma 22:01
Valilikten Sanayi Esnafına Önemli Uyarı


Müdürlük, Yıllık İşletme Cetveli’ni süresi içinde vermeyenlere 679 TL idari para cezası  uygulanacağını söyledi

İşte Şanlıurfa Bilim Sanayi Ve Teknoloji İl Müdürlüğünden yapılan o açıklama: 6948 sayılı Sanayi Sicil Kanunu gereği Sanayi Sicil Belgesi almış sanayi işletmelerinin 2011 yılına ait faaliyetleri ile ilgili bilgilerin yer aldığı Yıllık İşletme Cetvelleri’nin, 30 Nisan 2012 tarihi mesai bitimine kadar, Kanunun 8 inci maddesi gereği sanayi işletmesi sahibi hakiki şahıs ise bunlar veya var ise işletme müdürleri, hükmü şahıs olduğu takdirde işletme müdürleri tarafından aşağıda belirtildiği şekilde verilmesi gerekmektedir.

1)    Müdürlüğümüzden temin edecekleri veya Müdürlüğümüz web sayfası (http://sanliurfa.sanayi.gov.tr/) “Dökümanlar” bölümünde yer alan, SANSİC B formu  doldurularak  bir dilekçe ekinde Şanlıurfa  Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğüne verilir.
Veya,

2)    Bakanlığımız web sayfası (sanayi.gov.tr)  “e-hizmetler” başlığı altında bulunan “Yıllık İşletme Cetveli İşlemleri ” linki kullanılarak  Yıllık İşletme Cetveli  bilgileri elektronik ortamda girilir.

Yıllık İşletme Cetveli’ni süresi içinde vermeyenlere Kanunun 9 uncu maddesi gereği 679 TL idari para cezası  uygulanır.

SANAYİ SİCİL BELGESİ VİZESİ:

Sanayi Sicil Belgesi veriliş tarihi itibariyle iki yılda bir vize edilmektedir. Sanayi işletmeleri; kamu kurum ve kuruluşlar ile olan ilişkilerinde (sanayi aboneliğinden elektrik kullanma, KDV iadesi gibi) sorun yaşamamaları için Sanayi Sicil Belgesi’nin süresi içinde vize yapılması konusunda, gerekli dikkati göstermelidir.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

HAC kuraları ne zaman çekilecek? tarih belli oldu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com