Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem VALİLİK'TEN IŞİD AÇIKLAMASI

VALİLİK'TEN IŞİD AÇIKLAMASI

Kobani’de yaşanan son gelişmeler konusunda İlimiz Valisi İzzettin Kücük bir basın açıklaması yaptı.

Giriş Tarihi: 30 Kasım 2014 Pazar 08:28
VALİLİK'TEN IŞİD AÇIKLAMASI

Basın açıklamasında Vali Küçük;

“Dün Sabah saat 5 civarında İŞİD militanları Kobani tarafından Mürşitpınar tarafına bir saldırı gerçekleştirdiler. 4 - 5 saat sürdü bu saldırı. Yoğun şiddetli bir saldırı yaşandı, tabi İŞİD Militanları tutunamadan geri çekildiler şu saat itibariyle. Fakat bu çatışmada pek çok yaralı oldu, tahminen 23 yaralıyı Yumurtalık sınır kapısından ambulanslarla aldık. Yoğun ateş altında olmasına rağmen, derhal Suruç Devlet Hastanesine ve diğer Şanlıurfa Devlet Hastanelerine sevk ettik. Şu anki durumda kapı PYD güçlerinin elindedir. Durum stabildir, hatta bu arada ciddi bir karşılıklı yaralı olduğu anlaşılmıştır. Kobanı Kızılay Başkanı Mahmut Ramazan’la görüştüm, bir saat önce onların Türkiye’ye girişlerine müsaade ettik, tedavisi, bakımı, geliş- gidişleriyle ilgili bir düzenleme yaptık, Çünkü şuanda kapıda tahribatlar olduğundan, kapıdan yaralı alamıyoruz. Yumurtalık bölgesinden şuana kadar 23 tane Suriye vatandaşı yaralı aldık, bu yaralıların geçişlerini düzenlemek amacıyla Mahmut Ramazan Başkanlığındaki 5 kişilik Kobani ekibinin Türkiye’ye girmesine müsaade ettik. Çalışmalarımız devam ediyor. Benim vatandaşlarımdan istirhamım şudur; kesinlikle hiçbir provakatif habere inanmasınlar. Yani herkes her şeyi yazabilir. Hiçbir sorumluluğu da yoktur. Ama resmi kaynaklara itibar etsinler. Çünkü; resmi kaynaklar, bizler her zaman kamuoyunun yanındayız. Ne söyledikse onun arkasındayız. Bunun için vatandaşlarımız çok duyarlı olsunlar. Bu tecrübeyi daha önceleri de yaşadılar. Provakatif amaçlı pek çok haber yayınlanır, kaynaksız, isimsiz ve hiçbir temele dayanmayan. Bunlar, tamamen yurdumuzu, şehrimizi karıştırmaya yönelik haberlerdir. Az önce de ifade ettim. Durum şu anda stabil ve normaldir.

 

Bu arada tabi İŞİD militanlarının veya araçlarının Türkiye topraklarını kullandığı iddia edilmiştir. Bu tamamen asılsız bir iddiadır. Kesinlikle öyle bir şey yoktur. Bizim sınırımız 24 saat silahlı kuvvetlerimiz ve Mehmetçikle korunmaktadır. Sınırı geçmeleri söz konusu bile değildir. Bu asılsız bir iddiadır. Karşı tarafta 75 gündür çatışmalar yaşanıyor. Sınırın Türkiye tarafının kullanıldığı iddiası mümkün değildir. Açıkça ifade ediyorum. Böyle bir haber doğru değildir. Ve hiçbir şekilde bundan sonra da olmayacaktır. Sınırımız kullanarak geçiş yapmak isteyen her türlü silahlı güce mani olmaya gücümüz yeter. Şu ana kadar olmamıştır. Bundan sonra da olmayacaktır.” Dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Evlilik programlarındaki rezalet gündemden düşmüyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com