Advert
Advert
Advert

Valilikten, amatör kulüplere büyük destek

Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç, İl Özel İdaresi tarafından finanse edilerek temin edilen spor malzemelerinin amatör spor kulüplerine dağıtımını gerçekleştirdi.

Valilikten, amatör kulüplere büyük destek
Valilikten, amatör kulüplere büyük destek

GAP Arena 1 no’lu sentetik sahada malzeme dağıtımı için düzenlenen törene Vali Celalettin Güvenç’in yanı sıra; Vali Yardımcısı Aylin Kırcı Duman, Jandarma Alay Komutanı Albay Selman Kömürcü, İl Genel Meclis Başkanı Mustafa Yavuz, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Uğur Büyükhatipoğlu, Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu İl Başkanı Bahattin Canbeyli, kulüp yöneticileri ile antrenörler ve futbolcular katıldı.

Sezonun hayırlı olmasını dileyen Vali Celalettin Güvenç: “Gençlerimizin fairplay çerçevesinde, birbirine saygı duyarak güzel maçlar çıkarmasını temenni ediyorum.  Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu’na ve hakemlerimize başarılı bir sezon diliyorum. Biz de her yıl olduğu gibi bu yıl da amatörlerimizi unutmadık. İl Özel İdaremizden bütün takımlarımıza eşofman, forma, ayakkabı ve futbol topu hediye ettik. İl Genel Meclisimize, İl Genel Meclisi Başkanımıza ve encümen üyelerimize, bizi destekleyen tüm kamuoyuna teşekkür ediyorum. Bu çocuklar spor yapsınlar, çünkü spor yapan gençlik iyi gençliktir, cesaretli gençliktir, medeni gençliktir. İnşallah güzel bir sezon çıkar. İnşallah Şanlıurfaspor’a amatörlerden futbolcu yetiştiririz’ dedi.

Türkiye’de ilk defa tüm amatör takımların katılım bedellerini İl Özel İdaresi’nden ödediklerini belirten Vali Güvenç: “Bu Türkiye’de olmayan bir şeydir. Katkı sağlayanlara teşekkür ediyorum” diyerek konuşmasına son verdi.

İl Genel Meclisi Başkanı Mustafa Yavuz ise: “Gençlerimizin kötü alışkanlıklardan kurtulabilmesi için ve gençlerimizin sağlıklı yaşayabilmeleri için sporun da şart olduğunu düşünüyorum” dedi.

İl Genel Meclisi Üyesi Ömer Kapaklı ise: “ Şanlıurfa’da ilimizin Valisi Sayın Güvenç’in spora bu kadar ilgili olması aslında bunları beraberinde getiriyor. Tabi bununla birlikte sayın genel sekreterimiz, genel meclis başkanımız ve genel meclis üyelerinin de bu hassasiyeti önemli ama takım kaptanı çok önemli. Sayın Valimiz Celalettin Güvenç, gerçekten her konuda olduğu gibi amatör sporlara da çok büyük katkı sağlıyor. Bu işin gerçek mimarı Sayın Valimizdir. Ben kendilerine teşekkür ediyorum” dedi.

Dağıtılan spor malzemelerini alan amatör sporcular ise, bu yardımları sağlayan Vali Celalettin Güvenç ve emeği geçen herkese teşekkür ettiklerini dile getirdiler.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vali Erin’nin Öğretmen Günü Mesajı: Emeğinin Karşılığı Ödenemeyecek Sanatkârdır
Vali Erin’nin Öğretmen Günü Mesajı: Emeğinin Karşılığı Ödenemeyecek Sanatkârdır
TİKAD Konsey Başkanı Sabancı’dan Büyükşehir’e Ziyaret
TİKAD Konsey Başkanı Sabancı’dan Büyükşehir’e Ziyaret