Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Yaşam Valilik Köylerdeki Mültecilere de Yardım Ulaştırıyor

Valilik Köylerdeki Mültecilere de Yardım Ulaştırıyor

Şanlıurfa Valiliği, Suruç’a gelen Suriyeli sığınmacılardan barınma merkezleri dışında akrabalarının bulunduğu köylerde kalanlara yardımlarını ulaştırmaya devam ediyor.

Giriş Tarihi: 29 Eylül 2014 Pazartesi 13:03
Valilik Köylerdeki Mültecilere de Yardım Ulaştırıyor

Şanlıurfa Valisi İzzetin Küçük’ün talimatıyla barınma merkezlerinde kalan misafirlerin yanı sıra köylerde ve ilçe merkezinde kalan Suriyelilere de yardımlar aralıksız sürüyor.Suriye sınırına 20 km uzaklıktaki Ayhan köyüne yerleşen 400 Suriyeliye de Şanlıurfa Valiliği tarafından yardımlar ulaştırıldı. Köyde kalan Suriyelilere ilk etapta yatak, battaniye, çocuk bezi, hijyen kitleri ve süt paketlerinden oluşan yardım paketleri dağıtıldı.

Köy Muhtarı Mehmet Ülgen; köyde 400 Suriyeli misafirlerinin bulunduğunu,kendi imkanlarıylaihtiyaçları karşılamakta zorlandıklarını ancak gelen yardımlarla mutlu olduklarını söyledi. Köy camisinin avlusunda dağıtılan yardım paketlerini alan Suriyeliler kendilerine uzanan sıcak elden dolayı Vali Küçük ve evlerinin kapılarını açan köy sakinlerine teşekkür ettiler.
Şanlıurfa Valisi İzzetin Küçük ise: “Şu anda oluşturduğumuz çadır kentin dışında, köylerde ve ilçe merkezinde akrabalarının yanında kalan, kendi imkânları ile ev tutan ve yardıma muhtaç olan tüm Suriyeli kardeşlerimize yardımlarımız devam edecek. Kardeşlerimize kucak açan tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Unutmayalım ki bu zor günler elbette geçecektir. Biz sonuna kadar yardımlarımızı sürdüreceğiz” dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Suruç'da Alt Yapı Çalışmaları Devam Ediyor-GÖRÜNTÜLÜ

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com