Advert
Advert
Advert

Valilik: Dolandırıcılara dikkat!...

Valilik: Dolandırıcılara dikkat!...
Valilik: Dolandırıcılara dikkat!...

Zaman zaman nüfuzlu kişilerin isimleri ve konumları kullanılarak istenmeyen durumlar yaşandığını görmekte ya da duymaktayız. Bazı kişilerin isimleri telaffuz edilerek yardım toplama adı altında vatandaşlarımızdan para talep edilmektedir. Üzücüdür ki benzer birçok olayın ülke genelinde yaşanması ve medya kanalı ile afişe olmasına rağmen İlimizde de benzer olaylara şahit olmaktayız. Bu noktada değerli vatandaşlarımızın olabildiğince dikkatli olmaları, olayların gerçekliğini araştırmaları ve yetkilileri bu konuda haberdar etmeleri gerekmektedir. Valiliğimiz ile bağlantılı olan durumlarda, ilgili birimlerin haberdar edilmesi, vatandaşlarımızın kötü niyetli kişiler tarafından kullanılmasını önleyecektir.        

Yetkililerin; vatandaşlar tarafından bilgilendirilmemesi ve süreçten haberdar edilmemesi karşısında oluşacak olumsuz durumlarda geç kalınmaması için, ismi kullanılan kişilerin en kısa zamanda bilgilendirilmesi olası zararların önlenmesi noktasında oldukça önemlidir.

Diğer İllerde de benzer durumların oluştuğunu ve vatandaşlarımızın zarara uğradığı görülmektedir. Sayın Valilerimizin ve Vali Yardımcılarımızın adı verilerek telefon edilmekte ve vatandaşlarımızdan taleplerde bulunulmaktadır. Bu noktada vatandaşlarımız, ivedilik ile Valilik Makamını aramaları ve konu ile ilgili teyit almaları gerekmektedir.

            Vatandaşlarımızın iyi niyetleri ve yardımseverliklerinin yanı sıra Devlet görevlilerine duydukları saygıdan dolayı bu tür olayları fazla irdelemeden faaliyete geçmeleri ve zarara uğramaları bizleri de derinden üzmektedir. Unutulmamalıdır ki, Valiliğimiz kanalı ile gerçekleştirilecek bir kampanya ilgili birimlerce vatandaşlarımıza duyurulacaktır. Tekrardan tüm vatandaşlarımızı bu konuda daha duyarlı olmaya ve bu tip taleplere itibar etmemeye çağırıyoruz.

www.balikligol.com

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şanlıurfa’da Öğretmenler Günü Kutlaması
Şanlıurfa’da Öğretmenler Günü Kutlaması
Başkan Çiftçi, İlkokul Öğretmeni İle Buluştu
Başkan Çiftçi, İlkokul Öğretmeni İle Buluştu