Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Vali Yardımcısı, hakkında çıkan iddiaları yalanladı

Vali Yardımcısı, hakkında çıkan iddiaları yalanladı

Bitlis Vali Yardımcısı Salih Altun, Zaman Gazetesi ve bileşenleri internet sitelerinde, hakkında çıkan haberleri yalanladı.

Giriş Tarihi: 25 Ekim 2015 Pazar 02:20
Vali Yardımcısı, hakkında çıkan iddiaları yalanladı

Vali Yardımcısı Salih Altun, hakkında çıkan haberlerin gerçeği yansıtmadığını, haberin bir çarpıtma olduğunu ve olayı yargıya taşıyacağını belirtti. Altun, şartsız bağış hesabında bilgisi ve talebi olmadan 5 bin TL’lik paranın eşinin hesabına aktarıldığını duyduğu andan itibaren banka üzerinden, gelen parayı aynı hesaba geri aktardığını bildirdi.

Vali Yardımcısı  Altun, hakkında çıkan haberlerin gerçeği yansıtmadığını belirterek şu bilgileri aktardı: “Bitlis eski Valisi Orhan Öztürk,  kendi tasarrufu altında bulunan Valiliğe ait şartsız bağış hesabından, bilgimiz ve talebimiz olmaksızın eşimin hesabına 5 bin TL havale yapmıştır. Hesabımıza böyle bir meblağın geldiği öğrenildiği anda, bankaya talimat verilerek paranın geldiği hesaba geri iade edilmiştir. Vali Öztürk’ün talimatı ile 2014 yılı Ramazan ayında Avrupa Yakası Hizanlılar Derneği tarafından, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Florya tesislerinde düzenlenmiş olan iftar yemeğine katıldığım için, İstanbul’a gidiş dönüş uçak biletim ve 203 TL’lik araç kiralama bedeli valilikçe ödenmiştir.”dedi.

Haberde sözü edilen müfettiş raporunun şahsıyla bir ilgisinin olmadığını  belirten Altun,  usulsüzce kullanılan para hakkında da şu bilgileri aktardı: “Haberde usulsüz harcandığı belirtilen 5 Milyon TL dönemin Valisi Orhan Öztürk tarafından medrese ve STK’lara yapılan ödemeler olup, şahsımla hiç bir ilgisi bulunmamaktadır.

Medrese ve STK’lara yapılan ödemelerle ilgili Mülkiye Müfettişleri tarafından düzenlenen tazmin raporunda birçok kamu görevlisinden, bu paranın geri tahsil edilmesi kararı çıkmış olmasına karşın, şahsımın konu ile hiçbir ilgisi olmadığından, şahsıma 1 TL dahi kişi borcu çıkmamıştır. Bu haberlerin arkasında olanları çok iyi biliyor, bunlar bir dönem paralelle kol kola Bitlis’i babasının çiftliği gibi yönetmek isteyen bir anlayışın son çırpınışlarından ibarettir.”diye konuştu. (Şükrü Tontaş-İLKHA)

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Düğün magandaları bu kez damadı vurdu, damat öldü

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com