Advert
Advert
Advert

Vali Tuna’dan Öğrencilere Çok Özel Ödül

Şanlıurfa Valisi Güngör Azim Tuna; bilim şenliğine katılan öğrencilere verdiği söz üzerine öğrencileri Azerbaycan’a gönderdi.

Vali Tuna’dan Öğrencilere Çok Özel Ödül
Vali Tuna’dan Öğrencilere Çok Özel Ödül admin

Geçtiğimiz Aralık ayında Şanlıurfa’da yapılan Türk Dünyası 3. Bilim ve Kültür Şenliğinde başarılı olan 28 öğrenci, Şanlıurfa Valisi Güngör Azim Tuna tarafından 3 günlük Azerbaycan gezisiyle ödüllendirildi. 

Azerbaycan gezisi kapsamında keyifli vakit geçiren öğrenciler, Azerbaycan kültürünü yakından tanıma fırsatı buldu. Azerbaycan’ın başkenti Bakü’yü ve Gence şehrini gezme imkanı bulan öğrenciler, Türkiye’nin Bakü Büyükelçiliğini de ziyaret ederek Büyükelçi Erkan Özoral’la tanışma imkanı buldular. Büyükelçi Özoral da Şanlıurfalı öğrencilerle bir araya gelmekten mutlu olduğunu dile getirdi. Türkiye ve Azerbaycan’ın kardeş iki ülke olduğunu kaydeden Özoral; öğrencilerin bu kardeşliği yakından hissetmesini sağlayan Şanlıurfa Valisi Güngör Azim Tuna’ya da teşekkür etti. 

Gezileri kapsamında Bakü Şehitliğini ziyaret eden Şanlıurfalı öğrenciler akşam yemeğinde de Mahmut Hüdayi Vakfı Başkanı Ahmet Tecim’in konuğu oldular. Düzenlenen Azerbaycan gezisi için Şanlıurfa Valisi Güngör Azim Tuna’ya teşekkür eden öğrenciler: “Bu gezi bizim motivasyonumuzu arttırdı. Çalışınca, emek verince yapılan işlerin karşılığının alındığını gördük. Valimize çok teşekkür ediyoruz” dediler. 

Gezide Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Ortamlarının ve Öğrenme Süreçlerinin Geliştirilmesi Daire Başkanı İbrahim Erdoğan, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Fevzi Çelik, Valilik Özel Kalem Müdür Yardımcısı Adil Bayraktar, Protokol Şube Müdürü Mustafa Özsoy, öğrencilerin rehber öğretmenleri ve valilik görevlileri yer aldı. 

Güngör Azim Tuna kimdir Güngör Azim Tuna
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
AB Büyükelçileri, Harran Üniversitesi Öğrencileriyle Buluştu
AB Büyükelçileri, Harran Üniversitesi Öğrencileriyle Buluştu
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!