Advert
Advert
Advert

Vali Tuna Gazi Lisesinde Ders Verdi

Şanlıurfa Valisi Güngör Azim Tuna, beraberinde Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Turan ile Gazi Anadolu Lisesi’ni ziyaret ederek, öğrenciler ve öğretmenlerle sohbet etti, okul idarecileriyle görüştü.

Vali Tuna Gazi Lisesinde Ders Verdi
Vali Tuna Gazi Lisesinde Ders Verdi admin

 

Öğrencilerle bir süre okul bahçesinde sohbet eden Vali Tuna, daha sonra 12. Sınıf Fizik dersine katıldı. Fizik Öğretmeni Erdal Handemir ve öğrencilerle sohbet eden Vali Tuna’ya, okul öğrencilerinden Ayşenur Seyarcı tarafından 15 Temmuz Şehitlerinden Ömer Halisdemir’in halıya işlenmiş tablosu hediye edildi.

Gazi Lisesi’nin geçmişinden gelen bir kurumsallaşmasının var olduğunu, bu kurumsallaşmayı öğrencilerine de yansıttığını kaydeden Vali Tuna: “Çocuklardaki ilgi ve terbiye gerçekten beni etkiledi. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.  Amacımız, ülkemizin geleceği olan çocukları geleceğe hazırlamak, onların iyi yetişmesidir. Bu buluşmalardan da maksadımız odur. Çocukların bilgi almaları, bilgi sahibi olmaları önemli. Ama daha önemli olan, bir takım davranış kurallarını öğrenebilmeleri, kişiliklerini geliştirebilmeleri, topluma faydalı bireyler olabilmeleridir. Biz gençleri bu şekilde yetiştirebiliyorsak, esas görevimizi yapmış oluruz” dedi.

Okul çıkışında bahçede voleybol oynayan öğrencilere bir süre eşlik eden Vali Tuna, burada yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Geleceğimizin teminatı olan Urfalı gençlerimizle fırsat buldukça sohbet ediyoruz. Bugün de Gazi Lisemizdeydik. Öğrencileriyle, öğretmenleriyle mezunlarıyla konuştuk. Hem Urfa’nın, hem Türkiye’nin geleceğinde söz sahibi gençler bu okullardan yetişecek. Çocuklar, değişik meslek hedeflerini belirlemişler. Birbirlerini seviyorlar, büyüklerini sayıyorlar. Kendi değerlerimizle özdeşleşmiş şekilde, dostunu düşmanını iyi tanıyan, ülkenin gerçeklerini bilen, okuyan ve kendini geliştiren bir gençlik var arkamızda. O yüzden gönlümüz rahat. Bu gençlerimizi en iyi şekilde yetiştirmek, önlerini açmak için de biz de gece gündüz hizmet etmeye hazırız. Bu vesile ile çocuklarımıza sınavlarında başarılar diliyor, ailelerine de selam ve saygılarımı iletiyorum.” 

ŞANLIURFA Gazi Lisesi gazi lisesi Gazi urfa haber news
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sığınmacı Konusunda Dünyaya Seslendi: Sorumluluk alın
Sığınmacı Konusunda Dünyaya Seslendi: Sorumluluk alın
 Erdoğan'dan Avrupa'yı tedirgin eden hamle!
Erdoğan'dan Avrupa'yı tedirgin eden hamle!