Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Yaşam Vali Okutan taziye evi açılışı yaptı .

Vali Okutan taziye evi açılışı yaptı .

Giriş Tarihi: 19 Şubat 2010 Cuma 16:47
Vali Okutan taziye evi açılışı yaptı .

Akşemsettin Sosyal Yardımlaşma Dayanışma Eğitim ve Kültür Derneği tarafından yaptırılan Taziye evi ve etüt merkezinin açılışına Şanlıurfa Valisi Nuri Okutan, İl müftüsü Ramazan Tahiroğlu ve Şanlıurfa Vakıflar Bölge Müdürü Müslüm Tüysüz katıldılar.

Cuma namazını Akşemsettinde bulunan Hz. Yakup Camiinde kılan Vali Okutan namazdan sonra Kur’an Kursları için yardım kutusuna para attığı görüldü. Vali Okutan ve Müftü Tahiroğlu cami cemaatiyle ve mahalleliyle birlikte Camiiyle 100 metre mesafede bulunan Taziye evi ve etüt merkezine yürüyerek geçtiler.

Açılışta konuşan Vali Okutan; Akşemsettin mahalesinin böyle sosyal etkinliğin yapacak bir yere ihtiyacı vardı. Bu ihtiyaç hayırsever insanlar tarafından giderildi. Bu anlamda Dernek yöneticilerini ve katkıları olan herkesi tebrik ediyorum. Hayırlı uğurlu olsun. Dedi.

Akşemsettin Sosyal Yardımlaşma Dayanışma Eğitim ve Kültür Dernek başkanı Mehmet Karademir ise; Bu binanın arsasını Vakıflar müdürlüğünden tahsis ettik. Bu binayı hayırsever insanların katkısıyla yaptık. Taziye evi şuan hizmette açıldı. Etüt merkezi ise bir kat inşaatını yaptık, diğer kat için ise çalışmalarımız devam ediyor. Binayı tamamladığımızda dershaneye maddi sebeplerle gidemeyen 180 erkek 180 kız öğrenciye toplam 360 gencimize (ücretsiz) üniversiteye hazırlık kursu vereceğiz. Dedi

 

Vali Nuri Okutan, Müftü Ramazan Tahiroğlu ve Vakıflar müdürü Müslüm Tüysüz açılıştan sonra taziye evini gezdiler. Daha sonra üst kattaki inşaatı gezen Vali Okutan inşaat için yardım sözü verdi.

Ömer ASLAN / www.balikligol.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Urfa’da çocuk istismarı sempozyumu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com