Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Vali Okutan; Kaymakam Akgün biraz abartmış

Vali Okutan; Kaymakam Akgün biraz abartmış

Şanlıurfa’nın Bozova ilçesi Kaymakamı Caner Akgün’ün, 22 Eylül 2011’deki intiharıyla ilgili yeni bir iddia ortaya atıldı.

Giriş Tarihi: 17 Ocak 2012 Salı 09:21
Vali Okutan; Kaymakam Akgün biraz abartmış
Kaymakam Akgün ile bir yıl çalışan Şanlıurfa eski Valisi Nuri Okutan, Akgün’ün intiharı sırasında ilçede bulunan müfettişlerin aslında kendisi için geldiğini söyledi. Akgün’ün intihar etmeden önce yazdığı sekiz sayfalık mektup, ihale yolsuzluklarını ortaya çıkarmıştı. Akgün mektubunda, KÖYDES (Köylerin Altyapısının Desteklenmesi) projesi kapsamında, başkanı olduğu ihale komisyonunda yolsuzluk yapan üyelerin adlarını yazmıştı. Şanlıurfa, KÖYDES projelerine en fazla kaynak ayrılan ilk üç il arasında.

ABARTMIŞ OLABİLİR
Kaymakam ile bir yıl çalışan Şanlıurfa eski Valisi Okutan, kendisi merkez valiliğine atandıktan üç ay sonra intihar eden Akgün’le ilgili dün şunları söyledi: “Duyduğumda hemen Şanlıurfa Valisi ve savcıyı aradım. İntihar olasılığının zayıf olduğunu söyledim. Mesleğine titiz, güvendiğim bir çocuktu. Întihar ettiyse, durumu abarttığı içindir. Konuyu bana açsaydı, bundan bir sıkıntı gelmez, derdim. Oysa o müfettişler, benimle ilgili gelmişlerdi. Merkeze atanan valinin ardından yapılan bir uygulamadır bu.”

SİLAH İÇİN ÖZÜR
Kaymakam Akgün, günler öncesinden kaleme aldığı anlaşılan sekiz sayfalık mektubunda, olan biteni isimler de vererek sıralıyordu. Altında imzası olan evraklardaki açıkları fark etmişti, “Alttakiler çaldı çırptı. Hepsinin altında imzam var, içime sindiremiyorum” diyordu. Hatta silahını almayı tasarladığı polis memuruna hitaben de, “Kusura bakma. Silahını alarak seni sıkıntıya soktum” dediği bir mektup bırakmıştı. Mektup sayfalarını odasını işaret edercesine koridora tek tek sıralamış, son sayfayı intihar ettiği odanın kapısına bırakmıştı. Sürdürülen gizli soruşturma sonunda Kaymakam Akgün’ün suçladığı isimlerden altı kişi gözaltına alındı ve AKP İl Genel Meclisi Üyesi Bahri Aksoy ile Bozova Kılıçören Köyü Muhtarı Halil Yılmaz tutuklandı.
Gülden Aydın / Hürriyet
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Yüksek Seçim Kurulu gümrük kapıları listesinden çıkard

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com