Advert
Advert
Advert

Vali Okutan kadın kültür merkezleri yılsonu sergisine katıldı-video-

Vali Okutan kadın kültür merkezleri yılsonu sergisine katıldı-video-
Vali Okutan kadın kültür merkezleri yılsonu sergisine katıldı-video-Şanlıurfa Valisi Nuri Okutan, SODES kapsamında devam eden Kadın Kültür Merkezleri Projesinin Yıl Sonu Sergisi ve Değerlendirme Toplantısına katıldı. Şanlıurfa merkez ve ilçelerinde 25 kadın kültür merkezi ile hizmetine devam eden projenin değerlendirme toplantısı ve yılsonu sergisine Vali Nuri Okutan ve eşi Demet Okutan, Vali Yardımcısı Tayfur Elbasan ve daire müdürleri iştirak etti. 

Değerlendirme Toplantısında bir konuşma yapan Vali Okutan, “Şanlıurfa’nın sahip olduğu tarihi ve kültürel mirası ile Türkiye ve Ortadoğu’ya model olacak en önemli şehirlerinden biridir. Bugün bölgemizde barışın olmasını istiyorsak, Ortadoğu’da barışın, huzurun, refahın olmasını istiyorsak Şanlıurfa’nın farklılıkların sorun olmadan bir arada yaşamasını sağlayan değerlerini öncelemeliyiz. Şanlıurfa tarihte bunu yapabilmiştir, bugün de yapabilir. Ancak bunu sağlamak için, Şanlıurfa’nın kadınlarını, gençlerini; eğitimli ve donanımlı olarak hayatın içine katması gerekir. Kadın kültür merkezleri projesi böyle bir işlev için yapılıyor. Bugün 25 birimiz var. 2 ay sonra 40 merkezle proje hizmete devam edecektir. 2010 da 13 bin kadınımıza ulaştık. Bu yıl sadece ilk sekiz ayda 15 bin kadınımıza ulaştık. Ümit ediyorum ki yılsonuna kadar bu sayı 20 bine ulaşacaktır. Böylece kadınlarımız hayatın içine peyderpey katılacak. Şanlıurfa kadınlarımızın bu katılımı ile üretken bir toplum olma yolunda adım adım ilerlemeye devam edecektir.           

Türkiye yeni konjoktürde daha iyi yerlere gelecek. Büyük Türkiye hayali Şanlıurfa ile gerçekleşebilir. Şanlıurfa Türkiye’ye omuz vermezse hayal ettiğimiz bölge barışı çok geç gelecektir. Türkiye’nin yeni dönemde hem iç politikasını hem de dış politikasını gözden geçirdiği bu süreçte Urfa kritik bir yerde duruyor. Bu kritik süreçte kadınlara büyük bir rol düşüyor. Çünkü kadınlarımızın olmadığı bu süreçte büyük bir eksiklik olur. Estetikte eksiklik olur. Kadının toplum hayatına katılması Urfa’nın yüksek üretim gücünü güncelleyecektir. Çünkü eğitim sadece öğretmenlerin okullarda yaptığı faaliyet değildir. Eğitim sokakta da var evde, ailede de var. Kadın kültür merkezlerinin varlığının önemi bu hayat boyu öğrenmenin zorunluluğundan, ihtiyacından kaynaklanmaktadır. Bu merkezlerin şu anda eksikleri olabilir ancak zamanla bir kurumsal yapı alacak ve başarılı sonuçlar ortaya çıkacaktır” dedi.

Vali Okutan, Kadın Kültür Merkezlerine giden kadınlara da hitabında “Bizim için yeni bir dönem başlıyor ama sizi hayır dualarla anacağım. Sizin yaptığınız iş basit bir iş değil. Sizler hizmet halkasında önemli bir yer teşkil ediyorsunuz. Kaymakamlığımın ve valiliğimde yüklendiğim sorumluluğun hakkını vermeye çalıştım. Sizler bu hesabı doğru verme adına ahirette şahitlerim olacaksınız. Yapamadığımız eksiklikler için hakkınızı helal etmenizi istiyorum.” Dedi.

www.balikligol.com


vali Nuri Okutan kadin merkezi açılışı balikligol_com

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!