Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Dünya Vali Küçük: Yeni yılda hedefimiz 30 kişilik sınıflar

Vali Küçük: Yeni yılda hedefimiz 30 kişilik sınıflar

2014-2015 Eğitim Öğretim döneminin açılışı ve 2014 yılında Şanlıurfa'ya kazandırılan eğitim yatırımlarının toplu açılış törenine katılan Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük, ihalesi yapılacak okulların da eğitime kazandırılmasıyla Şanlıurfa'daki 45-50 kişilik sınıfların yerini 30 kişilik sınıflara bırakacağını dile getirdi.

Giriş Tarihi: 15 Eylül 2014 Pazartesi 15:18
Vali Küçük: Yeni yılda hedefimiz 30 kişilik sınıflar

 Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük, 2014-2015 Eğitim Öğretim döneminin açılışı ve 2014 yılında Şanlıurfa’ya kazandırılan eğitim yatırımlarının toplu açılış törenine katıldı.

Yapımı tamamlanan İbni Sina İlkokulundaki törene Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük’ün yanı sıra; Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç, Şanlıurfa Milletvekili Mahmut Kaçar, Milli Eğitim Müdürü Metin İlci, belediye başkanları öğretmenler ve öğrenci velileri katıldı.

Törende bir konuşma yapan Vali İzzettin Küçük, bu yıl eğitim öğretim dönemine çok daha güçlü girdiklerini; 4918 derslik, 415 lojman, 30 pansiyon, 29 atölye, 19 spor salonu ve 2 adet çok amaçlı salon yaptıklarını belirtti.

Yapımı devam eden 38 okulumuz daha olduğunu sözlerine ekleyen Vali Küçük, ihalesi yapılacak okulların da eğitime kazandırılmasıyla Şanlıurfa’daki 45-50 kişilik sınıfların yerini 30 kişilik sınıflara bırakacağını dile getirdi.

Yeni başlayan eğitim öğretim döneminin başında öğretmenlere de seslenen Vali Küçük, “Çocuklarımızın göstereceği başarı sizin başarınızdır. Emin olun başarısızlık da sizin ve bizim başarısızlığımız olacaktır” dedi.

Anne babalara da hitap eden Vali Küçük: “Hepimiz evlatlarımızı çok seviyoruz. Onlar için her şeyi yapmaya hazırız. Çocuklarımıza bırakacağımız en önemli miras eğitimleridir. Burayı ikinci adresiniz edinin. Sık sık çocuğunuzu takip edin. Çocuklarımızın evde ders çalışabilmesi için, ders çalışmasını hatırlatacak bir köşe ayırın” dedi. (İLKHA)


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Türkiye 4 Bin askerle hedefe kilitlendi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com