Advert
Advert
Advert

Vali Küçük Harran’ı öyle bir methetti ki!..

Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük, Harran ilçesinde yapımı tamamlanan Kümbet Otel’in açılışına katılarak bazı incelemelerde bulundu.

Vali Küçük Harran’ı öyle bir methetti ki!..
Vali Küçük Harran’ı öyle bir methetti ki!..

Harran Kaymakamlığı tarafından 2013 yılı Turizm Alt Yapısı Mali Destek Programı kapsamında Karacadağ Kalkınma Ajansının mali desteğiyle yapılan Kubbeli Şehirde 1001 Gece Süitlerinin açılışı için ilçeye gelen Vali Küçük, yapımı geçtiğimiz yıllarda tamamlanarak hizmete açılan Kümbet Otel’e geçti.

Burada yapılan açılış töreninde konuşan Vali Küçük, “Harran görülmeden Şanlıurfa gezisi eksik kalır” sözüyle Harran’ın turistik değerine değinerek devletin de bu bilinçle Harran’a son yıllarda yaptığı yatırımlardan bahsetti. Harran’da yapılması gerekenlerin süreceğini de sözlerine ekleyen Vali Küçük, Şanlıurfa’nın önümüzdeki yıllarda 2 milyon turist sayısını yakalaması için önünde bir engel bulunmadığını söyledi.

Turizm adına gerekli her türlü değerin ve ortamın Şanlıurfa’da kümelendiğini dile getiren Vali Küçük, Harran’ın ise bu kümelenmenin en güzide parçalarından bir tanesi olduğunu belirtti. Vali Küçük sözlerinin sonunda yapımı tamamlanan tesisin ilçede ihtiyaç duyulan ve ihtiyacı karşılayacak nitelikte olduğunu sözlerine ekleyerek, geleneksel mimarinin örnek alınarak yapılmasından dolayı da emeği geçenlere teşekkür etti.

Harran Kaymakamı Selami Yıldız ise yaptığı konuşmada törene katılanlara yapılan otel hakkında bilgi vererek tamamlanan tesisin 314 bin TL Karacadağ Kalkınma Ajansı desteği ve 234 bin TL Köylere Hizmet Götürme Birliği bütçesiyle tamamlandığını ve tesiste şu an için 10 süit odanın hizmete hazır hale getirildiğini belirtti.

Açılış kurdelesinin kesilmesinin ardından Vali İzzettin Küçük ve beraberindekiler yapılan tesisi gezdi. Kubbeli Şehirde 1001 Gece Süitleri Harran Kaymakamlığı tarafından misafirlerin hizmetine sunulacak olup, gecelik konaklama ücretinin ise kişi başı 50 TL olacağı yetkililer tarafından belirtildi.

Vali Küçük Sporcu Gençlerle Bir Araya Geldi

    Otel açılışı için geldiği Harran ilçesinde spor tesislerinde eğitim gören minik sporcularla da bir araya gelen Vali İzzettin Küçük, tenis dersi alan öğrencilerle bir süre tenis oynadı. Yüzme kursu alan öğrencilere ise bundan böyle kanal yerine havuzda yüzmeleri yönünde tavsiyelerde bulunan Vali Küçük, hocalarının nezaretinde çalıştıkları zaman iyi birer yüzücü olabileceklerini belirtti.

    Vali İzzettin küçük son olarak restorasyon çalışmaları süren Kale ve çecresi peyzaj düzenleme çalışmalarını yerinde inceleyerek yetkililerden bilgi aldı. Kamulaştırma çalışmalarının da sürdüğü bilgisini alan Vali İzzettin Küçük, daha sonra beraberindekilerle birlikte ilçeden ayrıldı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Flaş gelişme! Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı
Flaş gelişme! Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı
Şanlıurfa’da Feci Olay: 3 çocuk boğularak öldü
Şanlıurfa’da Feci Olay: 3 çocuk boğularak öldü