Advert
Advert
Advert

Vali Küçük, Harran'da incelemelerde bulundu

Şanlıurfa Valisi Sayın İzzettin Küçük Harran ilçe merkezinde bulunan Kale Meydanı ve Ören yerinde bulunan kazı yerlerinde gezi ve incelemelerde bulundu.

Vali Küçük, Harran'da incelemelerde bulundu
Vali Küçük, Harran'da incelemelerde bulundu


Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük’ü Harran kaymakamı Temel Ayca, Harran belediye başkanı Mehmet Özyavuz, Garnizon komutanı, Murat Uyanık ve Harran Emniyet müdürü Özgür Çekçeki karşıladı.

İlçede ilk olarak tarihi Harran Ören yeri kazı çalışmaları ve Harran kalesindeki çalışmaları inceleyen vali İzzettin Küçük Harran Üniversitesi arkeoloji Ana Bilim Dalı Başkanı Prof.Dr. Mehmet Önal’ın başkanlığında yürütülen kazı çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Harran kültür evlerini de gezen Vali Küçük, ardından da tarihi Harran Üniversitesi kalıntılarını gezdi.
Vali Küçük yaptığı açıklamada; "Kadimden beri ülkemizin bu coğrafyanın en eski yerleşim medeniyetlerinden, sadece bu islamiyet dönemlerinden değil bir önceki dönemlerde de bir merkez Sin tapınağın burada olduğu söyleniyor. Daha sonra islamiyet döneminde Abbasiler, Selçuklular daha sonra Osmanlılar her zaman bu yöreye ışık saçan, Aydınlık saçan bir merkez olmuş dünyanın ilk üniversitesi yaklaşık yüz kişi bu kazı çalışmalarında gayret içindeler. Burası Türkiye’nin en büyük kazı çalışması ben burada desteklerinden dolayı Harran kaymakamı Temel Ayca, Harran belediye başkanı Mehmet Özyavuz ve kazı başkanı Mehmet Önal’a teşekkür ediyorum" dedi.
İncelemelerinin ardından vali Küçük Harran’ın genel durumuyla ilgili Harran belediye başkanı Mehmet Özyavuz ve Harran kaymakamı Temel Ayca ile görüştükten sonra ilçeden ayrıldı.

(Harranajans)

Harran Ören yeri kazı çalışmaları Harran kalesi vali İzzettin Küçük Harran Üniversitesi arkeoloji Ana Bilim Dalı Başkanı Prof.Dr. Mehmet Önal
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!