Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem VALİ KÜÇÜK EŞME KÖYÜNDE İNCELEMELERDE BULUNDU

VALİ KÜÇÜK EŞME KÖYÜNDE İNCELEMELERDE BULUNDU

Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük, Şah Fırat Operasyonuyla Süleyman Şah Türbesinden alınan emanetlerin getirildiği Eşme Köyünü ziyaret etti.

Giriş Tarihi: 7 Mart 2015 Cumartesi 22:28
VALİ KÜÇÜK EŞME KÖYÜNDE İNCELEMELERDE BULUNDU

Vali İzzettin Küçük, ilk olarak köye gidişinde yolunu kesen civar köylerde yaşayan çocuklara oyuncak hediye etti. daha sonra Eşme köyüne geçen Vali Küçük, ardından da Suriye Eşmesine geçerek yeni türbenin yapılacağı yerde sürdürülen çalışmaları inceledi. Garnizon Komutanı Tuğgeneral İhsan Başbozkurt’tan çalışmalar hakkında bilgi alan Vali Küçük, daha sonra Türkiye Eşmesine geçerek köyde yaşayan vatandaşlarla bir araya geldi.

Köyde ilk olarak çocuklara hediyeler veren Vali Küçük, Birecik Kaymakamı Deniz Zeyrek ve köy muhtarından köyün durumu hakkında bilgi aldı. Ziyaretleri ile ilgili bir açıklama yapan Vali İzzettin Küçük:“20-21 Şubat gecesi Türk Silahlı Kuvvetleri çok başarılı bir operasyonla Süleyman Şah hazretlerinin sandukasını ve müştemilatını buraya getirdi. Suriye Eşmesinde hummalı bir çalışma var. İnşallah birkaç gün içinde bitecek ve ziyaretçilere açılacak. Köyümüzü de ziyaret ettik. Köyde büyük bir memnuniyet var. Büyük bir zatın bu topraklara gelmesi gurur verici. Sevinç içindeler, Süleyman Şah’ı kendi ataları olarak görüyorlar. Devletimiz de bu bölgede hummalı bir çalışma içinde. Köyün ve çevresinin bütün ihtiyaçları kurumlarımız tarafından gideriliyor. Köyümüze, ilçemize, ilimize ve ülkemize hayırlı olsun. İnşallah birkaç gün içinde türbe ziyarete açılmış olacak” dedi.

Eşme’deki incelemelerinin ardından Vali İzzettin Küçük, buradan ayrılarak Birecik’e geçti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Urfa'da mühimmat ele geçirildi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com