Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem VALİ KÜÇÜK “BİZE SIĞINAN HERKESE ULAŞIYORUZ “

VALİ KÜÇÜK “BİZE SIĞINAN HERKESE ULAŞIYORUZ “

Suriye’ye bağlı Kobani kentindeki çatışmalardan dolayı Şanlıurfa’nın Suruç ilçesine gelen sığınmacılara Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük ’ün talimatıyla Şanlıurfa Valiliği koordinesinde kurulan Afet ve Acil Durum Yönetim Merkezi tarafından yardımlar ulaştırılmaya devam ediyor.

Giriş Tarihi: 20 Ekim 2014 Pazartesi 18:48
VALİ KÜÇÜK “BİZE SIĞINAN HERKESE ULAŞIYORUZ “

Kaymakamlık Binasında oluşturulan Afet ve Acil Durum Yönetim Merkezi olayların başladığı günden buyana ilçe ve çadır kentlerden gelen talepleri anında değerlendirerek gerek ilçe merkezi, gerek köyler, gerekse çadır kentlerde yaşayan sığınmacıların ihtiyaçlarının giderilmesi için 24 saat süreyle koordineli bir şekilde çalışmasını sürdürüyor.
Oluşturulan Afet ve Acil Durum Yönetim Merkezindeki görevliler mesai gözetmeksizin gelen ihtiyaca göre malzemelerin listesini ve yardım yapılacak bölgeleri tespit ederek yardımları ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyor. Yönetim merkezi şimdiye kadar 120 köye başta battaniye olmak üzere, yatak, gıda, giyim yardımlarını ulaştırırken; ayrıca 17 camii ve çeşitli taziye evlerinde kalan sığınmacılara da anında ulaşarak çoğunluğu çocuklardan oluşan ailelere yardımlarını sürdürüyor.
Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük, Suriyeli misafirlere yardımları ulaştırmaya devam ettiklerini belirterek: “Yapılan yardımlar oluşturduğumuz Afet ve Acil Durum Yönetim Merkezi sayesinde koordineli bir şekilde yapılıyor. Bize sığınan herkese ulaşıyoruz” dedi.
Suruç Kaymakamı Abdullah Çiftçi ise; yardımların sadece köylere yapılmadığını, görevlilerce yapılan çalışmalarda akrabalarının yanında kalan, ilçede kirada oturan ailelerin de tespit edilerek ihtiyaçlarının giderildiğini söyledi. Kaymakam Çiftçi şu anda YİBO’da oluşturulan çadır kentte yaklaşık 6 bin kişinin başta sağlık olmak üzere, tüm ihtiyaçlarının karşılandığını belirterek ayrıca eski İlçe Jandarma Komutanlığı binasında oluşturulan çadır kentte kalan yaklaşık 1000 kişinin de ihtiyaçlarının karşılandığını, bunlara ek olarak Yerel Yönetimler ve hayırsever iş adamları tarafından kurulan çadırların da alt yapısının oluşturulması noktasında ve yemek dağıtımı konusunda destek olduklarını söyledi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Urfa'da mühimmat ele geçirildi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com