Advert
Advert
Advert

Vali Koçak: Ya teslim olacaklar ya da ölecekler

Mardin Valisi Ömer Faruk Koçak, Dargeçit'te düzenlenen ve bir sivilin hayatına mal olan bombalı saldırıya ilişkin gazetecilere yaptığı açıklamada, bu tür eylemleri yapanlarının sonlarının olmadığını, ya teslim olacaklarını ya da öleceklerini belirtti.

Vali Koçak: Ya teslim olacaklar ya da ölecekler
Vali Koçak: Ya teslim olacaklar ya da ölecekler

Mardin'in Dargeçit ilçesinde zırhlı polis aracının geçişi sırasında bomba yüklü aracın infilak ettirilmesi sonucu temizlik işçisi olan Ramazan Tari (47) hayatını kaybetti.

Olay ile ilgili gazetecilere açıklamalarda bulunan Mardin Valisi Ömer Faruk Koçak, saldırının saat: 07.00 civarında bomba yüklü bir araçla zırhlı polis aracının geçişi sırasında yapıldığını ve saldırıda sivil bir vatandaşın hayatını kaybettiğini, bir polis memurunun da yaralandığını hatırlattı.

Saldırının yine haince yapıldığını kaydeden Koçak, bu hain saldırıları yapanların sonlarının olmadığını söyledi. Koçak, “Bu tür hain saldırıları yapmaları başarılı olacakları anlamına gelmez, hayatta kalacakları anlamına gelmez. Bunu yapanlar ya adalete teslim olacaklar ya da ölecek. Biran önce hem kendi hayatlarını kurtarmak, insan gibi yaşamak ve insanlığa dönmek, insanlığa faydalı olmak için biran önce gelip teslim olsunlar. Bunlar kandırılmışlar, beyinleri yıkanmış,  rahmetli Cengiz Aytmatovn ifadesiyle ‘Mankurtlaşmış insanlar’ bunlar. Bu mankurt insanlara biran önce insanlığa dönmelerini tavsiye ediyorum. Yoksa sonları yok. Devletimizin elinden kurtulamayacaklar. Ya teslim olacaklar ya da ölecekler.” dedi. (M. Salih Keskin – İLKHA)  

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Her An Harran Foto Maraton 2  yarışması sonuçlandı- işte kazanan isimler
Her An Harran Foto Maraton 2 yarışması sonuçlandı- işte kazanan isimler
Vali Erin, Şehit Ailelerini Evlerinde Ziyaret Etti
Vali Erin, Şehit Ailelerini Evlerinde Ziyaret Etti