Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Vali Koçak: Eğitimin engellenmesine izin vermeyeceğiz

Vali Koçak: Eğitimin engellenmesine izin vermeyeceğiz

Mardin Valisi Ömer Faruk Koçak, hendek kazarak hayatın diğer yönlerinde olduğu gibi eğitimi de engellemeye çalışan PKK'yı ellerindeki güç ve kuvvetlerle engelleyeceklerini söyledi.

Giriş Tarihi: 28 Eylül 2015 Pazartesi 19:07
Vali Koçak: Eğitimin engellenmesine izin vermeyeceğiz

Mardin’in Nusaybin ilçesinde 5 mahallede (Abdulkadir Paşa, Fırat, Yenişehir, Dicle ve Barış) bulunan 11 okul, kazılan hendeklerden dolayı işlevsiz hale getirildi.

Konu ile ilgili gazetecilerin sorularını yanıtlayan Mardin Valisi Ömer Faruk Koçak, çeşitli baskı ve engellemelerle, hendek kazmalarla hayatın diğer yönlerinde olduğu gibi eğitimi de engellemeye çalışan PKK’yi engelleyeceklerini belirtti. 

Bölgedeki saldırıların eğitim, sağlık ve ticaret başta olmak üzere hayatın bütün unsurlarına zarar verdiğini ifade eden Koçak, terörün biran önce ortadan kalkması ve vatandaşların eğitim başta olmak üzere bütün kamu hizmetlerini en iyi şekilde alabilmesi için faaliyetlerini sürdüreceklerini belirtti.

Terörün başta insanların yaşam haklarını ellerinden aldığını, bunu yanında eğitim, ekonomi gibi hayatın bütün unsurlarını etkilediğini ifade eden Koçak, şöyle konuştu;

“Mardin'de de bölgemizde de vatandaşımız artık bu teröre yeter diyor. Terörle ilgili tavrını açıkça ortaya koyuyor. İnsanların eğitim görmesini daha kaliteli hayat sürmelerini engelleyen bu faaliyetlere de pirim vermemesi gayet tabiidir. Bundan dolayı da velilerimizi tebrik ediyorum. Çeşitli baskı ve engellemeleler, hendek kazarak başka yollarla hayatın diğer yönlerinde olduğu gibi eğitimi de engellemeye çalışan terör örgütlerine biz elimizdeki bütün güçlerle kuvvetlerle engelleyeceğiz.” (M. Salih Keskin – İLKHA)

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Hilvan'da, Kırsal Mahallelerin Sorunları Masaya Yatırıldı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com