Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Vali Koçak: Baskı ve tehditle oy kullanılmasına müsaade etmeyeceğiz

Vali Koçak: Baskı ve tehditle oy kullanılmasına müsaade etmeyeceğiz

Mardin Valisi Ömer Faruk Koçak, il genelinde görev yapan muhtarlar ile bir arya gelerek baskı ve tehditle oy kullanılmasına asla müsaade etmemelerini, etmeyeceklerini söyledi.

Giriş Tarihi: 16 Ekim 2015 Cuma 20:24
Vali Koçak: Baskı ve tehditle oy kullanılmasına müsaade etmeyeceğiz

Mardin Valisi Ömer Faruk Koçak, kentte görev yapan mahalle muhtarlarıyla bir araya geldi. Toplantıda konuşan Vali Koçak, davetine icabet eden tüm muhtarlara teşekkür ederek, “Amacımız el ele vererek daha güzel yarınları oluşturmaktır.” dedi.

“Mardin’in geleceğini birlikte inşa ediyoruz.” diyen Koçak, “Farklı kültür ve inançları özgürce ve güven içinde bir arada yaşatmanın haklı bir gururunu taşımaktadır. 790 binlik nüfusa sahip bir şehirde her vatandaşın gönül rahatlığı içinde huzurlu ve güvenli bir yaşam sürmesi, can ve mal emniyetinin en iyi şekilde korunması sizlerle birlikte alınacak kararlara bağlıdır.” dedi.

Muhtarlık görevinin önemli bir görev olduğunu kaydeden Koçak, “Hizmetler ve ihtiyaçlar sınırsızdır. Önemli olan öncelikli ihtiyaçları tespit edilerek ortaya konulmasıdır.” dedi.

Bölgede barış ve huzur ortamının sağlanması amacıyla uygulanan kardeşlik hukukunun gerçekleşmesi noktasındaki kararlıklarının devam ettiğini ifade eden Koçak, hukuk içinde kalarak güvenlikten vazgeçmeye asla niyetlerinin olmadığını vurguladı. Mardin’in güvenliğini halk adına sağlayacaklarını kaydeden Koçak, bu mücadeleyi etkin bir şekilde sürdürüp bölge halkına huzuru sağlayacaklarını söyledi.

Muhtarların vazifesi sadece mühür basmak olmadığının altını çizen Koçak, seçim güvenliği konusuna da değindi. Baskı ve tehditle oy kullanılmasına asla müsaade etmemelerini, etmeyeceklerini söyledi. Baskı ve tehditle oy kullanılmasına asla müsaade etmeyeceklerini belirten Koçak, “Amacımız vatandaşın hür iradesi ne ise o sandığa yansın.” diye konuştu.

Yapılan konuşmanın ardından muhtarlar da sorunlarını dile getirdi. (M. Salih Keskin – İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Hilvan'da, Kırsal Mahallelerin Sorunları Masaya Yatırıldı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com