Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane

Ana Sayfa Türkiye Vali İzzettin Küçük Uyuşturucunun nedenlerini saydı

Vali İzzettin Küçük Uyuşturucunun nedenlerini saydı

TÜMSİAD Şanlıurfa Şubesini ziyaret eeden Vali İzzettin Küçük Uyuşturucunun nedenlerini bir bir saydı. Küçük bakın uyuşturucuya neden olan sorunları nasıl sıraladı: “İlgisizlik + Sevgisizlik + Şefkatsizlik = Madde Bağımlılığı” dedi.

Giriş Tarihi: 25 Ocak 2016 Pazartesi 14:45
Vali İzzettin Küçük Uyuşturucunun nedenlerini saydı

Vali Küçük’ün Tümsiad’ı ziyaretinde ağırlıklı gündem madde bağımlılığıydı.

Toplantıda sorunun yüzde 75’inin aileden kaynaklandığı ve aile yapısının güçlendirilmesi gerektiği konusunda görüş birliğine varıldı. 

Vali İzzettin Küçük TÜMSİAD Şanlıurfa Şubesini ziyaret etti. Başken Sadık Sade ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile bir araya gelen Vali Küçük, ilimizde özellikle son zamanlarda artış gösteren uyuşturucu kullanımı ile mücadelenin önceliğine dikkat çekti. Madde bağımlılığının sadece Şanlıurfa’nın bir sorunu olmadığını vurgulayan Vali İzzettin Küçük, “Tüm Türkiye’de problem olan bir hususu ilimizde de yaşıyoruz. Önce insanları özellikle de gençleri bu illete bulaştıran sebepleri iyi tespit etmeliyiz. Genelde uyuşturucu bağımlılığı ile mücadele etmenin devletin bir görevi olduğuna dair yaygın kanaat var. Asıl görev devlette değil, ailelerde. Aileler çocuklarıyla yeterince ilgilenmiyor. Bilimsel veriler ışığında yaptığımız tespitlerde bu illete bulaşmanın altında yatan sebepler ilgisizlik, sevgisizlik ve şefkatsizlik.. Aileler bu hususlarda eksik bıraktığı zaman sıkıntılara zemin hazırlamış oluyor.

SADECE DEVLET YETMEZ

Çocuğum yolunu şaşırmasın diyen çareyi devletten bekliyor. Yanlışa bulaşmışsa devlet çare bulsun diyor. Anne babama yaşlılıklarında devlet baksın diyor. Komşumun ihtiyaçlarını devlet karşılasın diyor. Tamam devlet kendine düşen kısmı zaten yapıyor ve yapmaya da devam edecek. Hatta yeni ve modern 3 merkez daha yapıyoruz. Bunların ihalelerini 2 aya kadar yapacağız. Ama burada ailelerin hiç mi sorumluluğu yok. İnsani olarak toplumun hiç mi sorumluluğu yok. Biz birey olarak, insan olarak yapmamız gerekenleri yeterince yapıyor muyuz? “ şeklinde konuştu.

Tümsiad’ın yıllardan beri madde bağımlılığı ile mücadele projelerini de takdirle karşıladığını belirten Vali Küçük toplumun tüm katmanlarının sorumluluk bilinciyle hareket etmesi gerektiğini söyledi.

Tümsiad Yönetim Kurulu Başkanı Sadık Sade yaptığı açıklamada, Tümsiad olarak madde bağımlılığı ile mücadelede yürütülen projenin ortağı olduklarını, bu anlamda sorumluklarını yerine getirmeye çalıştıklarını bildirdi. Bugüne kadar yaptıkları çalışmalarla bir çok genci bu illetten uzak tutmak adına güzel neticeler aldıklarını belirten Başkan Sadık Sade, “Biz bir sanayi ve işadamları derneğiyiz. Yatırımların çoğalması, istihdamın artması için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. 4 yıldır ilimizde Türkiye’nin en başarılı fuarlarından birisini açıyoruz. Esas sorumluluğumuzu yerine getirirken duyarlılığımız noktasında da kendimizi toplumun kanayan her yarasına parmak basmak zorunda hissediyoruz. Bu anlamda madde bağımlılığı ile mücadele için yürütülen ve bizim de ortağı olduğumuz projede bu güne kadar 1.300 hastaya hizmet verildiğini ve bunların 900’ünün tedavi edildiğini iftiharla söyleyebilirim. Sadece tedavi etmekle kalmayıp bu gençlerimizi topluma kazandırmak, meslek ve iş sahibi etmek gibi bir misyonu da yüklenmiş durumdayız. Bu anlamda da ciddi neticeler aldık. Sayın valimizin de buyurdukları gibi esas sorun bu işe hiç bulaşmamak.. Bunun tek yolu da aileden geçiyor. Fakirlik yoksulluk gibi bahanelerin ardına gizlenmek boşuna. Çünkü bu illet zenginler arasında da yaygın.. Gençlerimizi maddi anlamda hayata hazırlarken, manevi boşluklarını da olması gerektiği gibi doldurmalıyız. Önce aile olmayı becerebilmeli ve aile müessesesini güçlendirmeliyiz” dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com