Advert
Advert
Advert

Vali Güvenç’ten İşadamlarına Yatırım Çağrısı

23. Vergi Haftası etkinlikleri kapsamında Şanlıurfa’nın 2010 yılı gelir vergisi ve kurumsal vergisinde dereceye giren kurum ve kişiler için ödül töreni düzenlendi.

Vali Güvenç’ten İşadamlarına Yatırım Çağrısı
Vali Güvenç’ten İşadamlarına Yatırım Çağrısı

Dedeman Otel’de düzenlenen ödül törenine Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç, AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Sıtkı Güvenç, Vergi Dairesi Başkanı Cuma Sağlam ve daire amirleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile işadamları katıldı.

Vergi ödemelerinin önemi ilgili sine vizyon gösteriminin ardından törenin açılış konuşması yapan Vergi Dairesi Başkanı Cuma Sağlam, ülkemizde kamu harcamalarının yüzde 85’lik bölümünün vergilerden karşılandığını belirterek, vergisini düzenli ödeyen mükelleflere teşekkür etti. Vergi dairesinin çalışmaları hakkında da bilgi veren Cuma Sağlam, mükellef memnuniyeti ve kayıt dışını asgariye indirmek için çalıştıklarını söyledi.

Vali Celalettin Güvenç ise, vergisini düzenli ödeyen tüm mükelleflere teşekkür etti. “Çalışan, çabalayan üreten istihdam sağlayan vergi ödeyen bütün insanlarımızı mükellefleri, tüccarları, sanayicileri yürekten kutluyorum” diyen Vali Güvenç, “Önümüzdeki sene de işadamlarına bol başarılı kazançlar diliyorum. Vizyonumuzun misyonumuzun ufkumuzun gelişmesini gönülden diliyorum. Buna Türkiye’nin, Şanlıurfa’nın çok ihtiyacı var. Gelirlerimizin yüzde 85’i vergiden karşılanıyor.   Türkiye bir petrol ülkesi değil, tabii kaynakları son derece sınırlı ve kazancımızın büyük bir kısmı enerji ithalatına gidiyor. Dolayısıyla bizler çalışmak, çabalamak ve üretmek zorundayız. Yenidünya düzeni işadamının, özel sektörün üzerine kurulu. Türkiye bugün yeniden kuruluyor. Bunu kuranlar da sizlersiniz. Devlet artık piyasada aktör olmak yerine hakem rolünü üstleniyor. Bizler sizlerin hizmetinde önünüzü açmaya, rehberlik yapmaya çalışıyoruz. Devlet kapılarını sizlere açtık. Karşılıklı işbirliği ile bu yatırımları yapılıyor” dedi.

Vali Güvenç, özel sektörün arge yatırımları yapması gerektiğini ve arge çalışmalarına devletin çok ciddi kaynaklar ayırdığını söyledi. Vali Güvenç, “Devlet milletin emrinde, hizmetindedir. Ama sizlerden de gayret bekliyoruz. Vizyonunuzu yükseltin, arge çalışmalarına kaynak ayırın. Arge için Bilim teknoloji bakanlığının, Tarım Bakanlığının, kosgebin, Tübitak’ın kaynakları var bunlardan istifade edin” diyerek konuşmasını sürdürdü.

Şanlıurfa’nın çok önemli potansiyellere sahip olduğunu belirten Vali Güvenç,  işadamlarının bir araya gelerek Organize sanayi, besi organize, gıda organize; tarım, hayvancılık, tekstilde yatırım yapmalarını isteyerek, “Yarın Ortadoğu’da huzur geldiğinde burası sadece Türkiyenin değil Ortadoğu’nun da önemli cazibe merkezlerinden biri olacak. Bunun farkında olan yatırımcılar şimdiden Şanlıurfa’ya geldi. Ama bizim gönlümüz Urfalı bir araya gelsin. Birbiriyle kavga etmesin, küçük sermayeleri birleştirsin. Bilen bilmeyene öğretsin. Güç oluşturup yeni istihdam alanları oluşturalım. Verginizi ödeyin, meselelere sahip çıkın bir araya gelin arge yapın, reklam yapın, Şirketleri kurun.  Büyük Şanlıurfa’nın yarın 5 milyon dekar arazisi sulandığında sanayiye, turizme yelken açan ülkenin gözbebeği olacak bu şehre uyum sağlayan işadamları olalım” dedi.

Vali Güvenç, konuşmasının sonunda bir dahaki sene daha çok vergi ödeyen bir gruba hitap etmeyi temenni etti.

Daha sonra ilk beşe giren 2010 yılı gelir vergisi ve kurumsal mükelleflerine şilt ve plaketleri Vali Celalettin Güvenç tarafından verildi. Bu arada gelir vergisinde ilk beşe sırasıyla Yeminli Mali Müşavir Hasan Kırmiç, Noter Cemal Cahit Ağar, Noter İsmet Kılıç, Adı, isteği üzerine açıklanmayan mükellef ve Avukat Ferruh Çapan olurken; kurumlar vergisi dalında ilk beşe sırasıylaVerbundplan Birecik Baraj İnşaatı, GAP Metaş Ltd. Şti., Uluyıl İnş. Tur. Ve Tic. San. Ltd. Şti., İzollar İnş. San. Ltd. Şti.veŞanlı İplik San. Ve Tic. Ltd. oldu. Ödül törenin ardından Vali Güvenç ve geceye katılanlar birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Her An Harran Foto Maraton 2  yarışması sonuçlandı- işte kazanan isimler
Her An Harran Foto Maraton 2 yarışması sonuçlandı- işte kazanan isimler
Vali Erin, Şehit Ailelerini Evlerinde Ziyaret Etti
Vali Erin, Şehit Ailelerini Evlerinde Ziyaret Etti