Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Ekonomi Vali Güvenç'ten fıstık çıkışı

Vali Güvenç'ten fıstık çıkışı

Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç, Birecik Gap Fıstıkçılar Derneği heyetini makamında kabul etti.

Giriş Tarihi: 25 Nisan 2013 Perşembe 12:33
Vali Güvenç'ten fıstık çıkışı

Fıstık yetiştiriciliğinin ve ticaretinin ele alındığı görüşmede fıstığın bölge ekonomisine katkısı üzerinde duruldu. Bu konuda “Acil ve önemli işlerimizden bir tanesi de fıstıktan elde ettiğimiz katma değeri arttırmaktır” diyen Vali Güvenç, “Türkiye’nin fıstığının yüzde ellisini üretiyoruz ama ticari gelirini başka iller elde ediyor. Sizlere düşen yeni entegre tesisler yapıp bu işin ticaretiyle ilimize daha fazla girdi sağlamaktır” dedi.

 

Vali Güvenç, “Devlet olarak elimizden geleni yapmaya hazırız ama üreticinin, tüccarın, bu işle ilgili kişinin de bilinçli olması lazım. Bir araya gelerek birlikte çalışılması lazım. Yurt içi yurt dışı pazarların iyi araştırılması lazım. Tesisleşmeye önem vererek mevcut tesislerin rehabilite edilmesi lazım” dedi.

 

Şu an için beş ülkeye ihracat yaptıklarını belirten dernek temsilcileri ise, pazarlarını daha da genişletebilmek için yoğun çaba gösterdiklerini ifade etti.

 

Engelliler Derneklerini Kabul Etti

 

Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç, Şanlıurfa Otizmli Bireyleri Koruma ve Spor Eğitim Derneği Başkanı Ali Tenik, Zihinsel Engellileri İstihdam Derneği Başkanı Bedih Satoğlu ve beraberindeki heyeti makamında kabul etti.

 

Engellilerle ilgili yaptıkları çalışmalara değinen Bedih Satoğlu, desteklerinden ötürü Vali Güvenç’e teşekkür etti.

 

Şanlıurfa Otizmli Bireyleri Koruma ve Spor Eğitim Derneği Başkanı Ali Tenik ise otizm konusunda duyarlılık oluşturmak amacıyla yaptıkları çalışmaları anlattı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Şanlıurfa'da Helal gıda konferansı düzenlendi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com