Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Vali Güvenç'ten 2011 yılı değerlendirmesi

Vali Güvenç'ten 2011 yılı değerlendirmesi

Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç, göreve başladığı günden bu yana yapılan çalışmalarla 2011 yılında kurumlar bazında gerçekleştirilen çalışmaları değerlendirdi.

Giriş Tarihi: 30 Aralık 2011 Cuma 11:57
Vali Güvenç'ten 2011 yılı değerlendirmesi
Polisevinde daire amirlerinin de katılımıyla gerçekleştirdiği basın toplantısında Şanlıurfa Hemşehrilerinin yeni yılının hayırlı olmasını dileyerek konuşmasına başlayan Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç, sunum eşliğinde 2011 yılında Şanlıurfa’da yapılan çalışmaları anlattı.İl Özel İdaresi ve Köydes kapsamında Şanlıurfa’da yapılan yol, su çalışmalarını anlatan Vali Celalettin Güvenç, 2011 yılında bin 52 kilometre köy yolu yapıldığını ve bunun 56 milyon TL’nin harcandığını söyledi. Köylerde su için yapılan çalışmalara 19 milyon TL’lik harcama yapıldığını anlatan Vali Güvenç, susuzluğu kabul etmediklerini suyu bulana kadar sondaj çalışması yapacaklarını belirtti.GAP Eylem Planı kapsamında DSİ XV. Bölge Müdürlüğünün yaptığı çalışmalar kapsamında 2014 yılında Şanlıurfa’nın genelindeki 5 milyon dekar arazinin tamamının sulanacağını belirten Vali Güvenç, Suruç sulama projesi için 860 milyon dolar, Viranşehir – Ceylanpınar – Mardin sulama projesi için de 960 milyon dolar ve Bozova için de 360 milyon TL ödenek ayrıldığını söyledi.Vali Güvenç, 2011 yılının en güzel yanlarından birinin de eğitimde derslik açığının kapatılmasına yönelik çalışmalar olduğunu kaydederek, 2011 yılında 2060 dersliğin yapımına başlandığını ve bunun 600’ünün eğitim öğretime açıldığını ifade etti.Vali Güvenç, derslik sıkıntısı konusunda arsa karşılığı okul yapımı çalışmasının ikinci etabının önümüzdeki günlerde çalışmasının başlayacağını vurgulayarak; “Eğitime yüzde 100 destek projesi devam ediyor. İşadamlarımız da destek verirse derslik açığını kapatma çalışmalarına önümüzdeki 5 yıl içinde bu Türkiye ortalamasına getireceğiz” dedi.Vali Güvenç önümüzdeki on yıl içinde Şanlıurfa’nın her alanda ileriye gideceğini ifade ettiği toplantıda; ulaşım, eğitim, kültür ve turizm, spor, alt yapı, üst yapı çalışmaları hakkında yapılan çalışmalarla ilgili yaptığı sunumun ardından gazetecilerin sorularını cevaplandırdı.Kurum amirlerinin de hazır bulunduğu toplantıda ilgili kurum amirleri sorulara geniş açıklamalar yaptı. Toplantı Vali Güvenç’in gazetecilerle sohbetinin ardından sona erdi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Emniyeti kaçakçılara geçit vermiyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com