Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Sağlık VALİ GÜVENÇ, YENİ YILIN İLK GÜNÜ HASTANELERİ GEZDİ

VALİ GÜVENÇ, YENİ YILIN İLK GÜNÜ HASTANELERİ GEZDİ

Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç, yeni yılın ilk gününde kentte bulunan hastanelerde incelemelerde bulunarak, vatandaşların sıkıntılarını dinledi.

Giriş Tarihi: 3 Ocak 2013 Perşembe 19:36
VALİ GÜVENÇ, YENİ YILIN İLK GÜNÜ HASTANELERİ GEZDİ

İlk olarak Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi’ne giden Vali Celalettin Güvenç, burada hastaları ziyaret ederek geçmiş olsun dileğinde bulundu.

Hastane çıkışı vatandaşlarla sohbet eden Vali Güvenç’e, Ramazan Yıldız isimli bir vatandaş, Çocuk Hastalıkları Hastanesinde yatan çocuğunun durumuyla ilgili bilgi verdi.

Çocuğu ziyaret etmek isteyen Vali Güvenç, Ramazan Yıldız’ı makam aracına alarak Çocuk Hastalıkları Hastanesine geçti. Vali Güvenç, burada Ramazan Yıldız’ın 9 yaşındaki kızı Songül’ü ziyaret etti. 9 yaşındaki kız çocuğunun tüm tetkiklerinin hastanede doktorlar tarafından yapıldığını söyleyen Vali Güvenç, Ramazan Yıldız ve ailesine geçmiş olsun dileğinde bulundu.

Daha sonra Çocuk Hastalıkları Hastanesi’nde yatan hastaların yakınlarına şifa dileyen Vali Güvenç, hastanede özellikle kış aylarında oluşan yoğunluk sebebiyle yeni yapılabilecek ek yatak alanlarını inceledi.

Geçtiğimiz günlerde 60 yataklı ek binası hizmete giren Çocuk Hastalıkları Hastanesi’nde ek yatak kapasitesi açılabilecek alanları gezen Vali Celalettin Güvenç, hastane yerleşkesinde bulunan 1. Çocuk Servisi’nin üstüne ek yatak kapasitesi sağlayacak bir prefabrik yapının yapılabilmesi için gerekli çalışmaların yapılması talimatını ilgililere verdi.

Kentte yeni açılacak hastanelerin hizmete girmesine kadar vatandaşların rahatlatılması amacıyla böyle bir çözüme başvurulması gerektiğini söyleyen Vali Celalettin Güvenç, Sağlık Müdürlüğünden hastanede yatak kapasitesini artırabilecek bir çalışma yapmalarını söyledi.

Vali Güvenç’e incelemeleri sırasında İl Özel İdare Genel Sekreteri Uğur Büyükhatipoğlu ve İl Emniyet Müdürü Mehmet Likoğlu eşlik etti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com