Advert
Advert
Advert

Vali Güvenç; Yemek Sektöründe Kaliteyi Artırmalıyız

Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç, Şanlıurfa Yemek Sanayicileri ve İşadamları Derneği’nin açılışı dolayısıyla düzenlenen programa katıldı.

Vali Güvenç; Yemek Sektöründe Kaliteyi Artırmalıyız
Vali Güvenç; Yemek Sektöründe Kaliteyi ArtırmalıyızProgramda bir konuşma yapan Vali Celalettin Güvenç, “Yönetim anlayışımızda sivil toplumun yeri ayrıdır” dedi. Demokratik toplumların sadece sandığa giden toplumlar olmadığını dile getiren Vali Güvenç: “Sivil toplum, yönetimin her kademesinde insanların örgütlendiği; mesleklerin, grupların özgür ortamda herkesin kendini ifade edebildiği toplumlardır” dedi.

Bu anlamda yemek sanayicilerinin örgütlenmesi, bir araya gelmesi, sektörün sorunlarını tartışması, sektörün sorunlarını gerekli yerlerde dile getirmesi çok önemli çağdaş, günün şartlarına uygun, ihtiyaçlara cevap verecek bir gelişmedir. Beslenmenin önemine değinen Vali Güvenç, Türkiye’de artık yakalanmaya çalışılan kalite kavramının yemek sektöründe de yakalanabilmesi gerektiğini ifade etti.

Son olarak “Kaliteden ödün vermeden gelişeceğiz” diyen Vali Güvenç, “Vizyonumuzu yüksek tutarak gıda sektöründe bugün yakalanan rakamları katlamak yakındır. Yeter ki birlik olalım, bilimin verilerini kullanalım, rekabeti tatlı ve kurallara uygun bir şekilde yapalım, kaliteden taviz vermeyelim” şeklinde konuştu.  

Konuşmasının ardından derneğe katkılarından dolayı Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Ferhat Şelli’ye Vali Güvenç tarafından plaket verildi.

Öte yandan toplantıda Müsteşar Yardımcısı Ferhat Şelli ve Şanlıurfa Yemek Sanayicileri ve İşadamları Derneği Başkanı Hidayet Baysal da birer konuşma yaptı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye'nin yeni ordusu kuruldu! İmzalar atıldı!
Türkiye'nin yeni ordusu kuruldu! İmzalar atıldı!
Tarım Bakanlığından ucuz et için yeni hamle
Tarım Bakanlığından ucuz et için yeni hamle