Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Ekonomi Vali Güvenç; Yemek Sektöründe Kaliteyi Artırmalıyız

Vali Güvenç; Yemek Sektöründe Kaliteyi Artırmalıyız

Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç, Şanlıurfa Yemek Sanayicileri ve İşadamları Derneği’nin açılışı dolayısıyla düzenlenen programa katıldı.

Giriş Tarihi: 5 Ağustos 2013 Pazartesi 15:11
Vali Güvenç; Yemek Sektöründe Kaliteyi ArtırmalıyızProgramda bir konuşma yapan Vali Celalettin Güvenç, “Yönetim anlayışımızda sivil toplumun yeri ayrıdır” dedi. Demokratik toplumların sadece sandığa giden toplumlar olmadığını dile getiren Vali Güvenç: “Sivil toplum, yönetimin her kademesinde insanların örgütlendiği; mesleklerin, grupların özgür ortamda herkesin kendini ifade edebildiği toplumlardır” dedi.

Bu anlamda yemek sanayicilerinin örgütlenmesi, bir araya gelmesi, sektörün sorunlarını tartışması, sektörün sorunlarını gerekli yerlerde dile getirmesi çok önemli çağdaş, günün şartlarına uygun, ihtiyaçlara cevap verecek bir gelişmedir. Beslenmenin önemine değinen Vali Güvenç, Türkiye’de artık yakalanmaya çalışılan kalite kavramının yemek sektöründe de yakalanabilmesi gerektiğini ifade etti.

Son olarak “Kaliteden ödün vermeden gelişeceğiz” diyen Vali Güvenç, “Vizyonumuzu yüksek tutarak gıda sektöründe bugün yakalanan rakamları katlamak yakındır. Yeter ki birlik olalım, bilimin verilerini kullanalım, rekabeti tatlı ve kurallara uygun bir şekilde yapalım, kaliteden taviz vermeyelim” şeklinde konuştu.  

Konuşmasının ardından derneğe katkılarından dolayı Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Ferhat Şelli’ye Vali Güvenç tarafından plaket verildi.

Öte yandan toplantıda Müsteşar Yardımcısı Ferhat Şelli ve Şanlıurfa Yemek Sanayicileri ve İşadamları Derneği Başkanı Hidayet Baysal da birer konuşma yaptı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Emine Atasoy: Urfa’nın kalkınması için yatırıma hazırız

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com