Advert
Advert
Advert

VALİ GÜVENÇ YAPIMI TAMAMLANAN KAVŞAĞI İNCELEDİ

Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç, dün akşam saatlerinde Şanlıurfa-Mardin Karayolu üzerinde bulunan Harran Üniversitesi Osmanbey kampüsünün girişinde yapımı tamamlanan köprülü kavşağı inceledi.

VALİ GÜVENÇ YAPIMI TAMAMLANAN KAVŞAĞI İNCELEDİ
VALİ GÜVENÇ YAPIMI TAMAMLANAN KAVŞAĞI İNCELEDİ
İnceleme sırasında Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Halil Mutlu, İl Genel  Meclis Başkanı Mustafa Yavuz, İl Genel Sekreteri Uğur Büyükhatipoğlu, Emniyet Müdürü Mehmet Likoğlu ve ilgili kurum amirleri de hazır bulundu.

Vali Güvenç, Şanlıurfa-Mardin yolu 25. km de yapılan kavşak hakkında Şanlıurfa Karayolları Şefi Tahsin Yılmaz’dan bilgi aldı.  Köprülü kavşakta asfalt çalışmalarını yerinde inceleyen Vali Güvenç, “Viranşehir Şanlıurfa yolunu bu akşam bitiriyoruz. Bu yolun en önemli noktalarından biri olan Harran üniversitesi kavşağının yapımı bu akşam tamamlandı. Ufak tefek eksiklikleri birkaç gün içinde bitirileceğiz” dedi.

Vali Güvenç, bundan sonra üniversiteye ulaşımın daha kolay olacağını söyleyerek, emek veren herkese teşekkür etti. Önümüzdeki dönemde yolun resmi açılışının yapılacağını anlatan Vali Güvenç, “Başbakanımız, Bakanımızın ilimize ziyaretleri sırasında yolun resmi açılışını gerçekleştireceğiz. Arzum, Haziran Temmuz gibi tamamlanacak olan Viranşehir Ceylanpınar yolunun tamamlanmasıyla birlikte her ikisinin resmi açılışını birlikte yapmaktır. Bütün vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum. Aydınlatma ile ilgili çalışmaları da yapacağız” şeklinde konuştu.

Harran Üniversitesi Rektörü İ.Halil Mutlu ise, daha önce tek şerit olarak ulaşımın sağlandığı yolun artık duble olduğunu belirterek, “Kazaların da yaşandığı bu yolun yapımında Vali Celalettin Güvenç ile birlikte emek veren herkese teşekkür ediyorum. Üniversitemiz gelişiyor. Böyle imkânlarla hem öğrencilerimizin hem personelimizin can güvenliği de sağlanmış oldu. Batı da olan bütün imkânlar artık üniversitemizde de mevcut” dedi.
www.balikligol.com
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 Şanlıurfa’da Jandarma 205 öğrenci servis aracını..
Şanlıurfa’da Jandarma 205 öğrenci servis aracını..
Her An Harran Foto Maraton 2  yarışması sonuçlandı- işte kazanan isimler
Her An Harran Foto Maraton 2 yarışması sonuçlandı- işte kazanan isimler