Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Vali Güvenç, Turizm master planı toplantısına katıldı

Vali Güvenç, Turizm master planı toplantısına katıldı

GAP Bölgesi Turizm Master Planı toplantısı İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Konferans Salonunda Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç’in katılımıyla yapıldı.

Giriş Tarihi: 14 Aralık 2011 Çarşamba 19:30
Vali Güvenç, Turizm master planı toplantısına katıldı
GAP Bölgesini kapsayan illerin Turizm Master Planının 3. etabının gerçekleştirildiği toplantıya Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç, GAP İdaresi Bölge Müdürü Mehmet Açıkgöz, İl Kültür ve Turizm Müdürü Selami Yıldız, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sabri Ertekin ile bölge illerinin turizm alanında çalışma yürüten temsilcileri katıldı.GAP Master Planıyla ilgili sunumun yapıldığı toplantıda katılımcılar kendi illeri ile ilgili turizm potansiyellerine yönelik tespitlerini belirtti.Toplantıda bir konuşma yapan Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç, bölgenin turizm değerlerinin topyekûn bir değerlendirilmeye alınması gerektiğini söyledi. Vali Güvenç, bölge turizminin cazip hale gelmesi için pazarlama ve vizyonunun sağlanması gerektiğini ifade ederek, bu alanda istihdam edilen personelinden kalifiye olmasının önemine vurgu yaptı.Şanlıurfa’nın turizm potansiyellerine değinen Vali Güvenç, Şanlıurfa’da tarih ve modern yaşamın iç içe bulunduğunu söyledi. Turizm sektörünün dünyada en fazla getirisi olan sektör haline geldiğini bildiren Vali Güvenç, “Türkiye’nin en önemli tarih, kültür, termal, ekolojik başta olmak üzere her yönüyle turizmin yapılıp geliştirilebileceği yer bu bölgedir. Bu toplantı tüm faktörleriyle ele alınıp değerlendirilmeli ve ona göre plan oluşturulmalıdır” dedi.Toplantı katılımcıların mevcut GAP Bölgesi Turizm Master Planında kendi illeriyle ilgili yaptıkları tespitleri aktarmalarıyla sone erdi. 
www.balikligol.com


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Hilvan'da, Kırsal Mahallelerin Sorunları Masaya Yatırıldı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com