Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Vali Güvenç, "Şanlıurfa'da Su'suz Köy Kalmayacak"

Vali Güvenç, "Şanlıurfa'da Su'suz Köy Kalmayacak"

Giriş Tarihi: 17 Eylül 2011 Cumartesi 20:45
Vali Güvenç,Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç, İl Özel İdaresi’nin Şanlıurfa’da yapmış olduğu çalışma ve projeleri inceleyerek yetkililerden kentin genel durumu hakkında bilgi aldı.

Vali Celalettin Güvenç, İl Özel İdaresinde, Vali Yardımcıları Bahri Tiryaki, Ramazan Seçilmiş ve Soner Zeybek ile İl Genel Meclis Başkanı Mustafa Yavuz, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Uğur Büyükhatipoğlu ve daire amirlerinin katılımıyla bir toplantı gerçekleştirdi.

Genel Sekreter Uğur Büyükhatipoğlu, İl Özel İdaresi’nin Şanlıurfa genelinde yapmış olduğu çalışmalar ve projeler ile Şanlıurfa’nın durumu hakkında Vali Celalettin Güvenç’e bir brifing verdi. Brifingin ardından devam eden toplantıda sağlık, kültür ve turizm yatırımları ile Köydes çalışmaları hakkında da bilgi alan Vali Celalettin Güvenç, Özel İdarenin yapmış olduğu çalışmaların yanında özellikle kırsal yerleşim alanlarında arıcılık, seracılık faaliyetleri ve benzeri yatırımlara Özel İdare olarak katkı sağlanmasını istedi.

Yaklaşık 3 saat süren toplantıda Vali Celalettin Güvenç, özellikle susuz köyler konusunda Özel İdare olarak etüt çalışması yapılmasını ve bu köylerin bir an önce suya kavuşturulmasını istedi. Köylerde yapılan sondaj çalışmalarının ardından su çıkan kuyuların öyle bırakılmamasını ve şebeke döşenerek köyde bulunan bütün evlerin musluklarına suyun aktarılmasını talep eden Vali Güvenç, “Köylerde yaşamı kolaylaştırmak için şehirde hayat nasıl ise köyde o şekilde olmalı. Susuz köylerimiz ile ilgili çalışmaları hızlandırarak; yaptığımız çalışmaları sadece sondaj yapıp kuyu açarak değil, kuyudan çıkan suyu evlere taşıyıp, musluklarından akıtarak tamamlamalıyız. Yapacağımız çalışmalarla Şanlıurfa’da artık su sorunu olan köy kalmamalı” dedi.

Şanlıurfa için gelen kaynakların etkin ve hızlı bir şekilde kullanılması gerektiğini söyleyen Celalettin Güvenç, yapımı devam eden projelerin hızlandırılarak bir an önce bitirilmesi gerektiğini kaydetti.

www.balikligol.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Urfa'da iki katlı ev çöktü, 1 kişi yaralandı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com