Advert
Advert
Advert

Vali Güvenç, Ramazan Üzül'ü tebrik etti

Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç, Brezilya’nın San Paulo kentinde 10-18 Eylül tarihleri arasında gerçekleşen 34. Dünya Bilek Güreşi Şampiyonasında Dünya Üçüncüsü olan Ramazan Üzül ve Türkiye Vücut Geliştirme ve Fitness Federasyonu Başkan Yardımcısı Sait Akdağ’ı makamında kabul etti.

Vali Güvenç, Ramazan Üzül'ü tebrik etti
Vali Güvenç, Ramazan Üzül'ü tebrik etti

Daha önce organizasyonlara kendi imkanları ile giden Türkiye Vücut Geliştirme ve Fitness Federasyonunun Şanlıurfalı sporcuları, geçtiğimiz aylarda Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç’in talimatı üzerine İl Özel İdaresi’nden yapılan yardımlarla hazırlandığı dünya bilek güreşi şampiyonasında derece elde etti.

 

Kendilerine verdiği destekten ötürü Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç’i, Bilek Güreşi Federasyonu Başkan Yardımcısı Sait Akdağ, Dünya Bilek Güreşi Şampiyonası üçüncüsü Ramazan Üzül, Milli Takım Antrenörü Şeyhmus Gültekin ve İl Temsilcisi Murat Alkan makamında ziyaret etti.

 

Ramazan Üzül’ün katıldığı ilk uluslar arası müsabakada başarılı olmasının sevindirici olduğunu kaydeden Vali Güvenç, “Gencecik bir insan Brezilya’nın Sao Paulo kentinde Ülkemizi, Urfa’mızı temsil ediyor ve üçüncülük alıyor. Bu başarıları örnek gösteriyorum Urfalı genç kardeşlerimize. Hedefimiz sadece Türkiye çapında değil Dünya çapında başarılara Urfalı gençlerimiz imza atmalıdır, Şampiyonlar çıkarmamız lazım” dedi.

 

Türkiye Vücut Geliştirme ve Fitness Federasyonu Başkan Yardımcısı Sait Akdağ ise, kendilerinin de Şanlıurfalı olduğuna dikkat çekerek, “Yaklaşık bir buçuk yıl önce Türkiye Vücut Geliştirme ve Fitness bilek güreşlerine seçildik. Çalışmalarımızda sayın Valimizin desteklerinden dolayı teşekkür ediyoruz” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!