Advert
Advert
Advert

Vali Güvenç, Köy Yollarını İnceledi

Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç, Merkeze bağlı Yardımcı Köyü’nde yolları inceleyerek köylülerin sorunlarını dinledi.

Vali Güvenç,  Köy Yollarını İnceledi
Vali Güvenç,  Köy Yollarını İnceledi

Öncelikle İl Özel İdaresi’ne bağlı Asfalt Plent Tesislerini inceleyen Vali Celalettin Güvenç’e burada Genel Sekreter Uğur Büyükhatipoğlu, tesis hakkında bilgi verdi.

Daha sonra Uğur Büyükhatipoğlu, DEDAŞ İl Müdürü Aziz Gündüz ile birlikte Yardımcı Köyü’ne geçen Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç’i burada köylüler karşıladı. Vali Güvenç’e Yardımcı Köyü Muhtarı Bejo Aslan ve vatandaşlar köylerinde yaşadıkları, yol, kanalizasyon sorunlarını anlattı.

İl Özel İdaresi’ne bağlı iş makinelerinin çalıştığı köyde vatandaşlarla sohbet ederek, çamurlu yollarda yürüyen Vali Celalettin Güvenç, köyleri çamurun içinde yaşamaktan kurtaracaklarını söyledi. Yardımcı Köyü ile Bayraklı Köyü’nü birbirine bağlayan 3 kilometrelik yolun yapılması için yetkililere talimat veren Vali Güvenç, jandarmanın boşalttığı karakolun yerinin de sağlık ocağı yapılması için gerekli çalışmaların başlatılmasını İl Sağlık Müdürü Erdoğan Duran’dan istedi.

Köydeki kanalizasyon, yol ve diğer sıkıntılar bitene kadar İl Özel İdaresi’nin köyden çıkmayacağını söyleyen Vali Güvenç, Muhtar Aslan’a telefon numarasını vererek, “Muhtar beni arayıp bitti diyene kadar ekipler buradaki çalışmalarına devam edecek” dedi.

“Devlet Millet için vardır” diyen Vali Güvenç, “Asıl olan milletin huzurudur. Vatandaşların barış içinde yaşamasıdır. Bunun için köy geziyoruz. Sizler varsanız bizler varız. Devletin her kuruşunu vatandaşların emrinde, israf etmeden kullanmaya çalışıyoruz” diyerek konuşmasını sürdürdü.

Şanlıurfa’da 3 bin yerleşim biriminin bulunduğunu hatırlan Vali Celalettin Güvenç, “Şanlıurfa’nın tüm köylerini yaşanacak hale getirecek ve çamurdan kurtaracağız. Bu memlekette hayat şartlarını daha iyi hale getireceğiz. Şanlıurfa’nın genelinde bir yandan hastane, bir yandan okul, bir yandan yol ve bir yandan da spor tesisleri ile birlikte birçok projeyi gerçekleştiriyoruz. Sıkıntı ve sorunları çözümü için tüm kurumlarımızla birlikte çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

DEDAŞ İl Müdürü Aziz Gündüz ve İl Genel Sekreteri Uğur Büyükhatipoğlu ile birlikte köyü dolaşan Vali Güvenç, Aziz Gündüz’e köydeki yollarda bulunan direkler kaldırılarak yeni trafoların bir an önce yapılması için talimat verdi. Yardımcı Köyü’nde bulunan Cabir El Ensar Türbesi’ni de ziyaret eden Celalettin Güvenç, köyde hayatını kaybeden bir vatandaşın taziyesini de ziyaret eden Vali Celalettin Güvenç burada aileye baş sağlığı diledi.
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
FETÖ Futbol sahalarına dadandı! Silivri Urfaspor Maçında bakın ne yaptılar
FETÖ Futbol sahalarına dadandı! Silivri Urfaspor Maçında bakın ne yaptılar
Şanlıurfa’da cinayet Zanlısı 20 yıl sonra sahte kimlikle yakalandı
Şanlıurfa’da cinayet Zanlısı 20 yıl sonra sahte kimlikle yakalandı