Advert
Advert
Advert

Vali Erin’in 15 Temmuz Milli Birlik Günü Mesajı

Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin 15 Temmuz demokrasi ve milli birlik günü dolayısıyla bir mesajı yayınladı

Vali Erin’in 15 Temmuz Milli Birlik Günü Mesajı
Vali Erin’in 15 Temmuz Milli Birlik Günü Mesajı admin

Vali Erin’in 15 Temmuz Milli Birlik Günü Mesajında şunları dile getirdi:

Binlerce yıllık köklü tarihimiz, dünyayı titreten birlik ve beraberliğimiz yüz yılı aşkın zamandır düşmanlarımızı rahatsız etmekte, huzurlarını kaçırmaktadır. Devletimizin dik duruşundan, milletimizin birlik ve beraberliğinden, bayrağımızın göklerde dalgalanmasından ve vatanımızın bölünmez bütünlüğünden rahatsız olanlar;bu ülkeyi ele geçirmek isteyen hainler geçmişte olduğu gibi 15 Temmuz 2016 tarihinde de iğrenç yüzlerini göstermişlerdir.

Milletimiz var olduğu günden bugüne, Cenab-ı Allah’ın yardımı ve sarsılmaz imanı ile her defasında, canı pahasına da olsa o hainleri püskürtmeyi başarmış, bu toprakları aziz kanlarıyla sulayarak bizlere kutsal bir emanet olan vatan toprağı olarak bırakmışlardır.

Bundan bir yıl önce, 15 Temmuz gecesi de aziz milletimiz dünyada eşi benzeri görülmemiş bir iman ve inançla bedenini tankların önüne siper etmiş, jetlerin ve helikopterlerin ateşine karşı göğsünü açmış, demokrasisine sahip çıkarak ismini altın harflerle tarihe yazdırmıştır.

Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un “Arkadaş! Yurduma alçakları uğratma sakın; Siper et gövdeni dursun bu hayasızca akın” mısraları, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın bir tek sözü karşısında tekrar tecelli ederek, milletimizin birlik ve beraberliğinin ne kadar sağlam temeller üzerine kurulu olduğunu, tüm cihana tekrar göstermiştir.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü münasebetiyle; Irk, renk, dil ayrımı gözetmeksizin birlik ve beraberliğinin ebediyete kadar sürmesini Yüce Rabbimden niyaz ediyor, bu vesile ile aziz şehitlerimize yüce Allah’tan rahmet, gazilerimize sağlıklı ve huzurlu uzun ömürler diliyorum.

 

Vali Erin’in 15 Temmuz mesajı 15 Temmuz mesajı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şanlıurfa’da Öğretmenler Günü Kutlaması
Şanlıurfa’da Öğretmenler Günü Kutlaması
Başkan Çiftçi, İlkokul Öğretmeni İle Buluştu
Başkan Çiftçi, İlkokul Öğretmeni İle Buluştu